Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko poinformował w poniedziałek o ostrzelaniu Charkowa przez armię rosyjską. W ostrzale miały zostać wykorzystanie rakiety Grad.

Jak poinformował w poniedziałek portal Ukraińska Prawda, armia rosyjska masowo ostrzelała Charków rakietami Grad. Portal twierdzi, że zginęły dziesiątki ludzi a setki zostały ranne.

Poinformował o tym doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. „Charków właśnie został ostrzelany przez Grady. Dziesiątki zginęły, a setki zostało rannych”.

Przedstawiciel Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak podał, że informacje na temat okrążenia Kijowa były fałszerstwem rozpowszechnianym przez Rosjan. “To jest coś, o czym najeźdźca może tylko pomarzyć”.

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Podolaka powiedział, że Kijów jest w pełni kontrolowany przez Siły Zbrojne Ukrainy, donosi Kanał 24. Były ciężkie bitwy, ale Ukraina nikomu stolicy nie odda.

W poniedziałek portal The Times poinformował, że Ponad 400 rosyjskich najemników z grupy Wagnera działa w Kijowie z rozkazem zamordowania prezydenta Zełenskiego i jego rządu oraz przygotowania gruntu pod przejęcie kontroli przez Rosję.

Grupa Wagnera, prywatna firma wojskowa kierowana przez jednego z sojuszników prezydenta Rosji i działająca jako ramię państwa, przyleciała pięć tygodni temu z najemnikami z Afryki z misją obalenia rządu Zełenskiego w zamian za atrakcyjną premię finansową – poinformował The Times.

Informacja o ich misji dotarła do ukraińskiego rządu w sobotę rano, a kilka godzin później Kijów ogłosił 36-godzinne poszukiwania, aby znaleźć rosyjskich dywersantów.

Kresy.pl/Ukraińska Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply