Nowy rząd Ukrainy nie zmniejszy armii

Minister obrony Ukrainy, Andrij Zahorodniuk zapowiedział, że szeregi ukraińskiej armii nie zostaną odchudzone ale resort planuje reformy.

Zahorodniuk mówił o swoich planach w wywiadzie dla Radia Svoboda – ukraińskiej sekcji nadającego z Pragi, amerykańskiego Radia Wolna Europa. „Nie planujemy zmniejszenia składu WSU [Sił Zbrojnych Ukrainy]. Kwestia w tym, żeby te zasoby, które mamy zostały skierowane tam gdzie jest to potrzebne” – powiedział nowy minister obrony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Minister chce „w pierwszej kolejności” skierować środki finansowe bezpośrednio do jednostek wojskowych biorących udział w operacjach bojowych. „I tę kwestię można rozwiązać tylko w sposób systemowy. Dlatego, że będzie konkretna strategia, będzie konkretny plan obrony, o którym mówimy” – stwierdził Zahorodniuk.

Minister nie wyklucza reform strukturalnych, ale najpierw chce „zrozumieć jaka jest nam potrzebna liczebność, gdzie i w jakiej strukturze”. Jak deklarował – „Powiemy, że oto zagrożenie, a oto nasz plan obrony, tu nam potrzeba tylu ludzi, tu nam potrzebne takie brygady, wtedy społeczeństwo i wszyscy zobaczą, że rzeczywiście jest zrozumienie, kiedy ono zostanie ukierunkowane w jaki sposób to będzie strukturyzowane” – zacytowała w niedzielę ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Czytaj także: Węgierskie media: Ukraińska armia siłą wcieliła do służby młodych Węgrów z Zakarpacia

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz