Nieznani sprawcy uzbrojeni m.in. w noże napadli w niedzielę we Lwowie na grupę anarchistów. Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie ciężkim. Anarchiści oskarżyli o napad członków milicji skrajnie nacjonalistycznej partii Korpus Narodowy, jednak organizacja ta odżegnała się od odpowiedzialności za to zdarzenie.

Jak podał portal Zaxid.net, w niedzielę na terenie boiska lwowskiej szkoły nr 34 doszło do starcia pomiędzy grupą nieznanych osobników a członkami organizacji „Czarny Sztandar” (Czornyj Stiah) i „Platforma Ekologiczna”, nazywanymi przez ten portal „anarchistycznymi”. Jak twierdzi Weronika Jabłonśka, członkini obydwu organizacji, razem z trojgiem znajomych grała w piłkę na tym boisku. Po zakończeniu gry zaatakowało ich około 20 młodych ludzi uzbrojonych w noże i pałki. „Byli w czarnych ubraniach bez symboli i żadnych rozpoznawalnych znaków” – powiedziała portalowi Zaxid.net Jabłonśka.

W wyniku napadu cała czwórka anarchistów została ranna, wszyscy trafili do szpitala z ranami zadanymi nożem oraz tłuczonymi. Jeden z rannych mężczyzn jest nieprzytomny – otrzymał cios nożem w klatę piersiową i ma uraz głowy; został poddany operacji. Pozostali odnieśli lżejsze obrażenia.

Jabłonśka, jak i inni członkowie obu organizacji są przekonani, że zostali napadnięci przez członków skrajnie nacjonalistycznego Korpusu Narodowego i jego milicji – Narodowych Drużyn (organizacje powstałe na bazie pułku Azow). Radykałowie odżegnują się jednak od tego ataku. „Zdecydowanie oświadczam, że tam nie było żadnego naszego działania i być nie mogło. My tak nie pracujemy. To że oni nas oskarżają, nie dziwi. Mamy całkowicie różne poglądy i co by się nie stało, będziemy oskarżani o wszelkie grzechy.” – oświadczył kierownik lwowskiego oddziału Narodowych Drużyn Andrij Bondar.

Lwowska policja wszczęła postępowanie w związku z przestępstwem „chuligaństwa”, jednak nikogo nie zatrzymała.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Antypolski marsz „Azowa” we Lwowie

Kresy.pl / Zaxid.net / Ukrinform
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz