W nocy z poniedziału na wtorek stolica Rosji została ponownie zaatakowana przez bezzałogowe statki powietrzne. Atak potwierdziają zarówno źródła ukraińskie jak i rosyjskie.

Nagrania uderzenia dronów w Moskwie pojawiły się na portalach społecznościowych. O sprawie poinformował rano kanał Rybar na Telegramie, który przez komentatorów bywa uznawany za powiązany z rosyjskimi wojskowymi. Według niego rosyjska obrona przeciwpowietrzna “przechwyciła” dwa drony nad rejonami Moskwy – nowomińskim i odincowskim. Trzeci dron miał zostać “zduszony” środkami walki radio-elektroniczne, mimo czego uderzył w wieżowiec Moskwa City.

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin twierdził, że trzeci dron uderzył w fasadę na poziomie 17 piętra. Tymczasem Rybar twierdzi, że zniszczenia zaszły na poziomie 21 piętra. Szyby wyleciały z fasady na powierzchni około 150 metrów kwadratowych.

 

„Moskwa szybko przyzwyczaja się do wojny na pełną skalę, która wkrótce w końcu przejdzie na terytorium „autorów wojny” w celu ściągnięcia od nich wszystkich ich długów… Wszystko, co dzieje się dalej w Rosji, to obiektywny proces historyczny. Więcej niezidentyfikowanych dronów, więcej załamań, więcej konfliktów domowych, więcej wojen…” – skomentował doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, którego słowa przytoczyła agencja informacyjna UNIAN.

Także we wtorek Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że udaremniło atak trzech dronów morskich na dwa okręty Floty Czarnomorskiej.

unian.net/interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply