Wiceprzewodniczący parlamentarnej frakcji prokremlowskiej partii Jedna Rosja, Andriej Isajew oskarżył „generatory informacji” o to, że działają na rzecz zwiększania napięć w kraju.

Isajew odniósł się w środę do kwestii informacji jakie pojawiły się w niektórych rosyjskich środkach masowego przekazu o tym że parlamentarzyści partii rządzącej pracując nad projektem nowych przepisów, które zakazie użytkowania samochodów o określonym wieku. Polityk Jednej Rosji stanowcza zaprzeczył, że takie prawo jest przygotowywane.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Na początku września chcielibyśmy spotkać się z przedstawicielami tych generatorów informacji i wyszukiwarek, szczególnie jeśli są one zarejestrowane za granicą i ustalić dlaczego oni to robią. Można odnieść wrażenie, że jest to robione specjalnie dla zaostrzania sytuacji społeczno-politycznej” – słowa Isajewa zawarte w oświadczeniu partii rządzącej cytuje rosyjska agencja TASS. Polityk uznał, że jeśli te środki masowego przekazu nie mają takiego celu to „oni poprawią swoje nagłówki i wyjaśnią ludziom, że Duma Państwowa nigdy nie poprze rozwiązań, które ograniczają prawa i interesy obywateli”.

Isajew podkreślił, że frakcja Jednej Rosji jest „kategorycznie przeciw” ograniczeniu wieku samochodów jakie mogą być używane przez osoby prywatne. Oburzał się, że na wielu portalach wciąż można znaleźć artykuły zatytułowane „W Dumie Państwowej zaproponowano zakazać eksploatacji starych samochodów”. „To wygląda dziwnie” – ocenił Isajew.

Polityk Jednej Rosji stwierdził, że do wymiany starych samochodów należy doprowadzić poprzez zachęty a nie zakazy. Na przykład poprzez „preferencje” dla kupujących nowy samochód, którzy oddają stare maszyny do utylizacji.

Czytaj także: Ukraina i Rosja wzajemnie wyrzuciły dyplomatów. W tle afera szpiegowska

tass.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz