Donald Trump poinformował w czwartkowym expose, że od piątku ruch lotniczy z państwami europejskimi zostaje zawieszony – informuje The Times of Israel. Wyjątkiem jest Wielka Brytania.

Donald Trump ogłosił w czwartek zaostrzenie podróży samolotami pasażerskimi – informuje portal. Wstrzymany zostanie ruch między Stanami Zjednoczonymi, a 26 krajami Europy. Jak twierdzi prezydent, te obostrzenia mają spowolnić roznoszenie się wirusa i jego ekonomiczne szkody.

Zakaz lotów będzie trwał przez trzydzieści dni, od godziny 11:59 w piątek. Prezydent Trump obwinił przywódców Europy o niewystarczająco szybkie działanie przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

“Podjęliśmy ratującą życia decyzję jeśli chodzi o Chiny. Teraz podejmujemy taką samą decyzję w stosunku do Europy” – mówił Donald Trump.

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że decyzja ta nie będzie dotyczyć Zjednoczonego Królestwa i możliwe są od niej wyjątki dla obywateli amerykańskich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przy ONZ Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził, że zasięg koronawirusa jest już tak duży, że można mówić o pandemii.

WHO zorganizowała w środę specjalną konferencję prasową w sprawie rozprzestrzeniania się na świecie groźnego wirusa. Jak stwierdził jej szef mamy już do czynienia z pandemią. Ghebreyesus powiedział – “To nie jest tylko kryzys zdrowia publicznego. To kryzys, który dotknie każdy sektor, więc każdy sektor i każda osoba musi być zaangażowana w walkę. Od początku powiedziałem, że kraje muszą przyjąć podejście oparte na rządach i społeczeństwie, oparte na kompleksowej strategii zapobiegania infekcjom, ratowania życia i minimalizacji skutków” – pisaliśmy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pandemia to taka forma epidemii, która przekracza granice jednego kontynentu i rozpowszechnia się na całym świecie. Jak do tej pory wykryto 121 tysięcy przypadków zakażeń w 114 krajach. Około 4,3 tysiąca osób zmarło. Najbardziej zagrożone kraje, w których liczba zakażonych jest wyższa niż 1000 to Chiny, USA, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Iran i Korea Południowa. Jednak w Chinach, w których pojawił się nowy groźny wirus, są już dane o wyhamowaniu epidemii.

“Pandemia nie jest słowem używanym lekceważąco lub nieostrożnie. To słowo, którego niewłaściwe użycie może wywołać nieuzasadniony strach lub nieuzasadnioną akceptację zakończenia walki, prowadząc do niepotrzebnego cierpienia i śmierci” – podkreślił szef WHO.

Kresy.pl/The Times of Israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply