Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew uważa, że Rosja powinna czasowo zawiesić stosunki dyplomatyczne z Wielką Brytanią, Finlandią, Polską i krajami bałtyckimi.

Jak poinformował w poniedziałek portal Daily Mail, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew uważa, że Rosja powinna czasowo zawiesić stosunki dyplomatyczne z Wielką Brytanią, Finlandią, Polską i krajami bałtyckimi.

„Lepiej byłoby tymczasowo zawiesić stosunki dyplomatyczne z Finlandią i podobnymi krajami (takimi jak Polska, kraje bałtyckie i oczywiście Wielka Brytania) lub przynajmniej na jakiś czas obniżyć ich poziom” – napisał w wydaniu Rossijskajej Gaziety.

Miedwiediew napisał też, że wyniki “totalnej konfrontacji między Rosją a Zachodem” powinny zostać zapisane w nowym dokumencie, takim jak Akt Helsiński.

W artykule Miedwiediew próbuje przekonać czytelników, że wojna Rosji z Ukrainą to „otwarta konfrontacja między kolektywem Zachodu a resztą świata”, która będzie trwała przez dziesięciolecia. Miedwiediew po raz kolejny ostrzega, że ta konfrontacja doprowadzi świat na skraj III wojny światowej, a jeśli tak się stanie, czeka nas nuklearna zima, epidemie i głód.

Miedwiediew utrzymuje też, że celem Rosji jest „wyeliminowanie zagrożenia członkostwa Ukrainy w NATO”.

W swoim artykule Miedwiediew wspomina o „rozsądnych kompromisach”, na które Rosja ma być gotowa, ale od razu stawia pewne warunki: obalenie rządu ukraińskiego i legislacyjny zakaz „nazistowskiego reżimu kijowskiego”. Dodaje też, że „Zachód będzie musiał to zaakceptować, chyba że chce apokaliptycznego końca naszej niedoskonałej cywilizacji”.

Wcześniej Miedwiediew przekonywał, że ewentualne rozmieszczenie broni jądrowej w Polsce może skłonić do jej użycia.

Komentując ambicje Polski, by wziąć udział w natowskim programie Nuclear Sharing, powiedział: „Biorąc pod uwagę fakt, że dziś w polskim kierownictwie gromadzą się tylko patentowi degeneraci, wniosek o rozmieszczenie broni jądrowej w Polsce grozi tylko jednym. Taka broń zostanie użyta” – powiedział.

“Jest w tym pozytywna strona. Wszyscy Dudowie, Morawieccy, Kaczyńscy i inne złe duchy znikną. Cóż, inni też znikną, niestety”.

Kresy.pl/DailyMail/Ukraińska Prawda

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Jerzy J
  Jerzy J :

  Mądrego to zawsze miło posłuchać 😀
  Nie zawiesić tylko zerwać stosunki a także nie z niektórymi tylko wszystkimi z którymi graniczy Federacja Rosyjska i to niezależnie czy granica jest lądowa czy morska….
  A więc Norwegia, Szwecja, Finlandia, Pribaltika , Polska, Słowacja, Rumunia, Mołdawia, Bułgaria. Dorzućmy jeszcze Węgry i Czechy oraz marksistowska Austrię. Aaaaale Kanada skonfiskowała samolot to ich tez… i Japonia może?
  Dania zmilitaryzowala Bornholm więc ich też wykluczyc! Z eksportu prądu, żadnej ropy a także wzbogaconego uranu. Zero chemii i nawozow. Rozszerzmy to o leki, produkty luksusowe, wszelki transport ludzi i towarów – morski, ladowy (kolejowy, drogowy i pieszy) i lotniczy.

  Gość naprawdę oderwany od rzeczywistości.
  Cała Europa środkowa ma Was w głębokim poważaniu a Europa zachodnia powoli odkrywa że niedźwiedzia też da się wytresować. Jedyne co na zachodzie z was mają to przewagi na cenach surowcow. Zaraz odkryją że takie same przewagi nad CEE będą mieć bez waszych produktów. I kacapy stracą rynek na 25lat dopóki się nie naprostuja.