Macron i Conte jednym głosem o polityce imigracyjnej

Francja i Włochy opowiedziały się w Paryżu za zmianą europejskiej polityki imigracyjnej.

Premier Włoch i prezydent Francji wezwali w piątek Unię Europejską do utworzenia centrów rozpatrujących wnioski azylowe w Afryce. – podała agencja AFP. Ich zdaniem zapobiegnie to podróżom migrantów przez Morze Śródziemne.

W piątek prezydent Francji Emmanuel Macron przyjął w Paryżu nowego premiera Włoch Giuseppe Contego. Obaj przywódcy opowiedzieli się za dogłębnymi zmianami w europejskiej polityce azylowej, która powoduje, że największy napór migrantów przybywających do Europy skupia się na Włochach i Grecji.

Conte wezwał w Paryżu do tworzenia „europejskich centrów ochrony”, które rozpatrywałyby wnioski migrantów o azyl jeszcze przed ich przybyciem w granice UE. Oznacza to w obecnej sytuacji, że musiałyby one powstać głównie w Afryce. „Musimy zapobiec tym podróżom śmierci” – mówił Conte mając na myśli pokonywanie Morza Śródziemnego przez łodzie z migrantami. Wtórował mu Macron mówiąc, że państwa UE powinny wysłać urzędników migracyjnych „na drugą stronę” Morza Śródziemnego.

Według Contego Francja i Włochy powinny połączyć siły z Hiszpanią i Niemcami, by wyjść z „nowymi inicjatywami” w celu rozwiązania kryzysu imigranckiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak stwierdza AFP, wspólne stanowisko Włoch i Francji rodziło się w bólach. Przypomnijmy, że włoskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało w środę do siebie ambasadora Francji. Powodem wezwania francuskiego dyplomaty była krytyka postępowania nowego włoskiego rządu, który nie wpuścił do włoskich portów statku „Aquarius” z kilkuset migrantami na pokładzie, wyrażona przez Paryż. We wtorek rzecznik francuskiego rządu Benjamin Griveaux cytując słowa Emmanuela Macrona oskarżył włoskie władze o „cynizm” i „nieodpowiedzialność”. Równocześnie rzecznik partii Macrona Gabriel Attal nazwał stanowisko włoskiego rządu „oburzającym”. Po protestach Włochów Macron wyjaśniał, że „żaden z jego komentarzy nie miał na celu obrażenia Włoch”. W pojednawczym geście francuskie ministerstwo spraw zagranicznych ogłosiło, że Francja przyjmie migrantów z Aquariusa, którzy spełniają kryteria azylowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: W UE powstaje „antyimigracyjna oś”? Jej członkiem mogą zostać… Niemcy

Kresy.pl / AFP

Macron i Conte jednym głosem o polityce imigracyjnej
Oceń ten artykuł

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz