Minister spraw zagranicznych Syrii Walid al-Muallim odpowiedział na pogróżki Donalda Trumpa w sprawie ofensywy w prowincji Idlib.

Prowincja Idlib jest ostatnią syryjską prowincja opanowaną w większej części przez islamistyczne ugrupowania zbrojne. Najsilniejszym z nich jest Tahrir asz-Szam czyli dawny Dżabhat an-Nusra, syryjskie skrzydło Al-Kaidy. Syryjskie siły zbrojne od tygodni przygotowują się do ofensywy przeciw nim. Tymczasem prezydent USA Donald Trump przestrzegł we wtorek władze Syrii przed podejmowaniem ataku na Idlib.

Na groźby Trumpa odpowiedział minister spraw zagranicznych Syrii Walid al-Muallim – „Zamierzona agresja nie wpłynie na morale naszych ludzi, ani nie wpłynie na nasze militarne plany wyzwolenia Idlib”. Szef syryjskiej dyplomacji zauważył przy tym, że „to nie pierwszy raz gdy Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja opracowały plan incydentu z bronią chemiczną. To zdarzyło się wcześniej na przedmieściu Damaszku, w Dumie, kiedy te państwa zdecydowały się nie czekać na rezultaty międzynarodowego śledztwa i przeprowadziły trójstronny atak na Syrię”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Atak na Syrię zapowiedział w niedzielę minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian w przypadku jeśli siły syryjskie użyją broni chemicznej w prowincji Idlib. Al-Muallim nie wykluczał, że na terenie kontrolowanym przez ugrupowania antyrządowe zostanie przeprowadzona inscenizacja ataku chemicznego i posłuży ona za pretekst do kolejnego ataku państw zachodnich na jego państwo. „Oni [państwa zachodnie] dostarczają >>białym hełmom<< narzędzia do inscenizowania fałszywych incydentów z bronią chemiczną” w prowincji Idlib uznał szef syryjskiej dyplomacji. Al-Muallim zapowiedział, że mogą pojawić się nagrania rzekomego ataku chemicznego ze strony syryjskiej armii.

almasdarnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UPAdlina
    UPAdlina :

    Wyobraźmy sobie sytuację, że jakieś uSSmańskie miasto zostało opanowane przez terrorystów opłacanych przez inne państwo, które to ostrzega władze uSSmanii przed akcją wojskową przeciw tym terrorystom. Buhahahahaha! Absurdy zachodniej degeneracji i głupoty osiągnęły już poziom poniżej dna.