W czasie gdy syryjska armia szykuje się do ofensywy na ostatnią prowincję opanowaną przez islamistów, prezydent USA ostrzega Baszara al-Asada by tego nie robił.

Prowincja Idlib jest ostatnią syryjską prowincja opanowaną w większej części przez islamistyczne ugrupowania zbrojne. Najsilniejszym z nich jest Tahrir asz-Szam czyli dawny Dżabhat an-Nusra, syryjskie skrzydło Al-Kaidy. Syryjskie siły zbrojne od tygodni przygotowują się do ofensywy przeciw nim. Rosyjska telewizja RT zamieściła nagrania syryjskich czołgów transportowanych w rejon walk.

Tymczasem do sytuacji w Syrii odniósł się prezydent USA Donald Trump. „Prezydent Baszar nie może lekkomyślnie atakować prowincji Idlib. Rosjanie i Irańczycy popełniliby poważny błąd humanitarny biorąc udział w tej ludzkiej tragedii. Setki tysięcy ludzi mogą zostać zabite. Nie dopuśćmy do tego!” – napisał Trump na Twitterze.

 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

To nie pierwszy tego rodzaju komunikat pod adresem władze Syrii. W maju rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert groziła Syryjczykom by nie podejmowali operacji militarnej przeciwko ugrupowaniom antyrządowym okupującym prowincję Dara przy granicy z Jordanią. Władze Syrii zignorowały jednak te pogróżki, a syryjska armia opanowała w lipcu tę prowincję, a następnie sąsiadującą z nią prowincję Kunajtira graniczącą z okupowanymi przez Izrael Wzgórzami Golan.

twitter.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz