Francja był państwem europejskim najbardziej energicznie domagającym się obalenia prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Minister spraw zagranicznych tego kraju przyznał, że polityka ta poniosła porażkę.

Minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian w wywiadzie dla radia France-Inter powiedział, że Asad wygrał wojnę, musimy to stwierdzić. Ale nie wygrał pokoju”.  Ostrzegł prezydenta Syrii, że Francja zaatakuje siły syryjskie, jeśli użyją one broni chemicznej w czasie ofensywy w Idlib, ostatniej prowincji opanowanej w większej części przez antyrządowe ugrupowania islamistyczne. Przy czym szef francuskiej dyplomacji właśnie siłom rządowym przypisał używanie tego rodzaju broni w czasie konfliktu.

Twierdzenia te padły już po komunikatach ze strony Rosjan, którzy ostrzegli, że antyrządowi bojownicy przygotowują w prowincji Idlib prowokację z użyciem broni chemicznej.

Le Drian zapowiedział, że Francja podejmie działania na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ by doprowadzić do politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii. Wezwał też Rosję, Iran i Turcję do użycia swoich wpływów by doprowadzić syryjskie władze do zaangażowania się w rozwiązanie konfliktu jakie proponuje Paryż.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Francja należała do państw zachodnich domagających się obalenia prezydenta Syrii Baszara al-Asada od początku konfliktu w tym państwie. Oskarżała przy tym armię syryjską o używanie bojowych środków chemicznych. Francuzi wraz z Amerykanami i Brytyjczykami przeprowadzili rakietowy ostrzał Syrii w kwietniu bieżącego roku.

gulfnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz