W odtajnionym w sobotę raporcie francuskiego wywiadu, można przeczytać, że po przeanalizowaniu “wiarygodnych danych wywiadowczych” i otwartych źródeł, można uznać, że atak chemiczny na Dumę został przeprowadzony przez syryjskie siły rządowe.

W raporcie można przeczytać: W oparciu o dane wywiadowcze zebrane przez nasze służby (…) uważamy, że miał miejsce atak chemiczny na cywilów w Dumie (…) i nie żadnego wiarygodnego scenariusza innego niż atak syryjskich sił zbrojnych.

Raport został ujawniony po skoordynowanych atakach lotniczych Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów Zjednoczonych na cele w Syrii.

ZOBACZ TAKŻE: USA, Francja i Wlk. Brytania przeprowadziły atak rakietowy na Syrię [+VIDEO / +FOTO]

Po przeanalizowaniu filmów i zdjęć ofiar opublikowanych w Internecie, (służby wywiadowcze) były w stanie stwierdzić z wysokim stopniem pewności, że zdecydowaną większość wykonano ostatnio i zostały one sfabrykowane – napisano w raporcie.

Stwierdzono, że nie widać śmierci spowodowanych urazami mechanicznymi, a wszystkie objawy są charakterystyczne dla ataku bronią chemiczną, w szczególności środków duszących, fosforoorganicznych lub kwasu cyjanowodorowego.

Wywiad wskazuje, że syryjscy wojskowi koordynowali to, co wydaje się być użyciem broni chemicznej zawierającej chlor w Dumie, 7 kwietnia – napisano. Nie podano przy tym żadnych szczegółów dotyczących danych wywiadowczych.

Raport, w którym zawarto szeroki zarys ofensywy syryjskiego rządu wspieranej przez Rosję we wschodniej Ghucie, stwierdza również, że według francuskich służb nie wszystkie syryjskie zapasy broni chemicznej zostały zgłoszone do ONZ.

Kresy.pl / reuters.com

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Hipokryzja żabojadów.Za atak odpowiada Asad. A jeżeli w wyniku śledztwa wyjdzie na to ,że jest inaczej ,to i tak odpowie Asad. Bo tak chce demokratyczny Świat zachodu.

 2. Pomona
  Pomona :

  nie chce się nawet tego słuchać. Tacy sami fachowcy ze służb jak ci od Amber Gold. Układ polityczny i tyle. Szlachetna Europo stojąca na gruncie prawdy materialnej – gdzie jesteś?!

 3. jazmig
  jazmig :

  Do Syrii przyjechali inspektorzy ONZ, którzy mieli zbadać miejsce zdarzenia, ale bandyci zaatakowali, bo wiedzieli doskonale, że nie była tam ataku chemicznego, a bardzo ich swędziały palce. Na dodatek ośmieszyli się bo zbombardowali pusty magazyn i wiatę ośrodka badawczego, ale żaden pocisk nie wybuchł w obiektach wojskowych Syrii.