W sobotę rzeczniczka chińskiego MSZ oświadczyła, że naloty wojsk USA, W. Brytanii i Francji na Syrię są sprzeczne z prawem międzynarodowym.

Rzeczniczka Hua Chunying oświadczyła: Jakakolwiek akcja militarna podjęta z pominięciem Rady Bezpieczeństwa ONZ jest sprzeczna z Kartą Narodów Zjednoczonych i jest pogwałceniem zasad oraz podstawowych norm prawa międzynarodowego. Dodatkowo skomplikuje ona również rozwiązanie kwestii syryjskiej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zaapelowała także do wszystkich stron konfliktu, aby powróciły w ramy międzynarodowego prawa, a także poszukiwały rozwiązania poprzez dialog i konsultacje. Porozumienie polityczne jest jedynym realistycznym rozwiązaniem kwestii syryjskiej – oświadczyła przedstawicielka chińskiej dyplomacji.

ZOBACZ TAKŻE: Putin potępił atak na Syrię

Wypowiedź Hua Chunying, która pojawiła się na stronie internetowej chińskiego MSZ, dotyczyła serii nalotów bombowych na Syrię, przeprowadzonych w sobotę rano przez wojska amerykańskie, brytyjskie i francuskie. Naloty miał być odwetem za domniemane użycie broni chemicznej 7 kwietnia w mieście Duma na wschód od Damaszku, gdzie miało zginąć ok. 60 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Hua zaapelowała o przeprowadzenie wszechstronnego, sprawiedliwego i obiektywnego śledztwa w sprawie domniemanych ataków chemicznych w Syrii. Podkreśliła, że przed jego zakończeniem strony nie powinny z góry przesądzać wyników.

Wcześniej MSZ Chin potępiało ataki chemiczne w Syrii, ale nie wskazywało, kto jest za nie odpowiedzialny, sugerując przeprowadzenie niezależnego śledztwa pod kierunkiem agencji ONZ.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz