Według strony ukraińskiej, siły rosyjskie podjęli kolejną próbę przeprawy przez rzekę Siewierski Doniec, pod Droniwką. W sieci zamieszczono nagranie.

W czwartek ukraińska 30. samodzielna brygada zmechanizowana zamieściła w sieci nagranie wideo, mające przedstawiać rezultaty kolejnej nieudanej próby przeprawienia się przez siły rosyjskie przez rzekę Siewierski Doniec w Donbasie. Jak podano, miało to mieć miejsce niedaleko Droniwki, wioski w północnej części obwodu donieckiego, przy granicy z obwodem ługańskim. Leży ona 12 kilometrów na zachód od Biłohoriwki, gdzie Rosjanie ponieśli głośną klęskę podczas przeprawy przez Siewierski Doniec.

Zobacz: Analitycy: ogromne straty Rosjan pod Biłohoriwką – utracono sprzęt całej BTG [+VIDEO/+FOTO]

W ambasadzie Kataru w Paryżu został zabity ochroniarz placówki - poinformowała agencja prasowa Reuters. Trwa śledztwo, jednak jak podaje agencja, nie był to atak terrorystyczny. (więcej…)

Członkowie Konfederacji skomentowali w poniedziałek słowa premiera Mateusza Morawieckiego pod adresem Norwegii. "To jest kardynalny błąd w stosunkach międzynarodowych" - mówią politycy. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Zatrzymany przez SBU Wiktor Medwedczuk miał zeznać, że zajmował się prywatyzacją rurociągu Samara-Zachód na wniosek ówczesnego prezydenta Petra Poroszenki.

W opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowano, że podejrzany o zdradę stanu i pomoc terrorystom Medwedczuk zeznał na temat prywatyzacji rurociągu Samara-Zachód oraz roli byłego prezydenta Petra Poroszenki w całym procederze.

„Nie tylko poprosił on [Poroszenko - red.] Medwedczuka o skontaktowanie się z rosyjskim kierownictwem, ale zapewnił też podjęcie niezbędnych decyzji we wszystkich ukraińskich instytucjach” – czytamy w oświadczeniu.

Nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekroczą sto miliardów euro. To jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki. "Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest sprawiedliwe" - dodał. Wyraził opinię, że "oni powinni się tym błyskawicznie podzielić".

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w sobotę w Q&A z młodzieżą. Szef rządu był pytany m.in. o politykę energetyczną. Morawiecki wyraził opinię, że nadmiarowe - przewyższające średnią roczną z ostatnich lat - zyski z ropy i gazu "małego pięciomilionowego państwa, jakim jest Norwegia, przekroczą sto miliardów euro".

"My się wszyscy oburzamy na Rosję, i słusznie. Bandycki napad, bandyci, zbrodniarze i tak dalej, ale szanowni państwo, młodzi ludzie, coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii" - powiedział premier, cytowany przez portal Business Insider. "Oni powinni się tym błyskawicznie podzielić" - dodał.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 77 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
10%