Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Ukraińskie służby rozbiły siedem nielegalnych kanałów sprzedaży broni i amunicji w różnych regionach kraju. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazły się m.in. ponad 1000 kg materiałów wybuchowych, drony uderzeniowe, granatniki, karabiny Kałasznikowa i amunicja różnych kalibrów. (więcej…)
Irańczycy rozpoczęli w piątek ataki rakietowe na pozycje kurdyjskich separatystów w sąsiednim Iraku. Celem stała się między innymi baza komunistycznej partii Komala.
Agencja Bezpieczeństwa autonomicznego irackiego Regionu Kurdystanu podała, że we wczesnych godzinach porannych w piątek siedem pocisków uderzyło w trzy lokalizacje na terenie prowincji As-Sulajmanijja. Cztery z nich spadły w Zargwezeli, jeden w wiosce Kasardi, a dwa w pobliżu Tal Kobani w rejonie Kkaradach, jak przekazał portal "Asharq al-Awsat".
Jak podał on za miejscowymi źródła, ataki wymierzone były w stanowiska komunistycznej i separatystycznej partii Komala, szeregującej Kurdów z Iranu, tworzącej struktury emigracyjne w Iraku.
Oskarżony Ukrainiec umieszczał w różnych miejscach symbolikę i hasła związane z Ukraińską Powstańczą Armią. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego twierdzi, że pracował dla Rosjan.
Figurant postępowania to 18-letni imigrant z Ukrainy Ilia K. Miał on nanosić w różnych miejscach w Warszawie hasło "Sława UPA" oraz czerwono-czarne barwy tej ludobójczej organizacji. Zrobił to między innymi na Pomniku Rzezi Wołyńskiej, ale też pomniku Bohaterów Getta Warszawskiego. Został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Polska specsłużba twierdzi, że Ilia K. działał na zlecenia Rosjan. Stawia mu zarzut realizacji działań sabotażowych i dywersyjnych na rzecz obcego państwa. W okresie od listopada 2024 do sierpnia 2025 roku oskarżony miał popełnić aż 47 inkryminowanych czynów. ABW uważa, że Ukrainiec przygotowywał się do działań dywersyjnych z użyciem drona, zrelacjonował portal Polsat News.
Ukraina i Rosja przeprowadziły kolejną wymianę szczątków poległych żołnierzy. Do Kijowa trafiło 501 ciał, które według strony rosyjskiej mogą należeć do ukraińskich wojskowych, a Moskwa otrzymała szczątki 31 żołnierzy. (więcej…)
Państwa z tzw. koalicji chętnych przygotowały plany rozmieszczenia wielonarodowych sił na Ukrainie, z dala od linii frontu. Rosja odpowiedziała, że obecność zagranicznych wojsk na Ukrainie będzie dla niej nie do zaakceptowania, a takie jednostki zostaną uznane za legalne cele wojskowe.
Podczas szczytu państwa „koalicji chętnych” potwierdziły zamiar wysłania na Ukrainę międzynarodowych sił po zakończeniu działań wojennych. Formacja określana jako Wielonarodowe Siły na Ukrainie miałaby stacjonować z dala od linii frontu, wspierać odbudowę ukraińskiej armii oraz wzmacniać bezpieczeństwo kraju po zawarciu porozumienia pokojowego.
Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że plany rozmieszczenia tych wojsk są gotowe. W nadchodzących miesiącach mają się również odbyć ćwiczenia sprawdzające zdolność wielonarodowych sił do prowadzenia wspólnych działań. Jedne z manewrów zapowiedziano w Polsce.
Unia Europejska przygotowuje kolejne wypłaty z pożyczki obronnej dla Ukrainy – podaje Europejska Prawda. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na ukraińskie drony, wspólną produkcję rakiet oraz szwedzkie myśliwce Gripen. (więcej…)
To fałszywy przyjaciel. Domaga się naszego majątku.
Nie dość, że kłamca, to jeszcze oszczerca. Oto wdzięczność pejsatego za trudy uratowania mu życia przez kilkuosobową rodzinę. O Pileckim i Karskim szybko zapomniał. Ale o tysiącach naszych wspaniałych synów wydawanych okupantom oraz torturowanych i mordowanych, również w kazamatach UB, „mówić nie podobna, nie podobna”.
Grzegorz Braun miał 100% racji
szewek wiass ty bandyto antypolski bo 40 lat byłeś „polskim” nikim
szewek tzw „przyjaciel” Polski zanim odejdzie z naszej planety ziemskiej niech umiera w plugastawach w nikczemnościaciach w Izraelu na które zasłużył w 100%
i ten ŚMIEĆ dostał Order Orła Białego ! Żmijowe Plemię Oszczerców za Dobro i Pomoc nóż w Plecy…ale co się dziwić kraj założony przez bandytów i terrorystów takich jak Begin !
@Willgraf Hola, hola! To nie był żaden „Begin”, a MIECZYSŁAW BIEGUN, „Beginem” to on się przezwał w terrorystycznej organizacji znanej jako tzw. państwo izraelskie…
składam przeprosiny za powyższy komentarz , w którym użyłem określenia
Żmijowe Plemię wobec Szymona Weissa – na podstawie wyroku sądu z dnia 3 marca 2021 sygn.akt II K 68/19
Komentując te słowa „wielkiego przyjaciela Polski” jak Weissa określa „ściek medialny” zacytuje słowa ksiecia – kardynała Armand-Jean’a du Plessis de Richelieu;
„Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę”
@Poznaniak74 Ps. Mógłby w końcu sobie 'Szewcio” sprawić porządna perukę, no chyba ze liczy na to że mu Polacy zasponsorują…
A to ci zawodowe żydzisko.
Na Yu Tube idzie teraz transmisja z protestu Polonii W sprawie Ustawy 447 link z tej akcji Kresy odrzucają takie to kresy z reklamami poprawności polit biura.