Ostra odpowiedź MSZ Białorusi na wywiad ambasadora Rosji

Białoruskie MSZ niezwykle ostro odpowiedziało na wywiad ambasadora Rosji w Mińsku, który wezwał Białoruś do wyboru formatu integracji z Rosją.

Rzecznik MSZ Białorusi Anatolij Głaz poproszony przez agencję RIA Nowosti o komentarz do wywiadu Babicza lekceważąco odpowiedział, że nie zawsze starcza mu czasu na czytanie wszystkich wywiadów rosyjskiego ambasadora. „Na szczęście wszystkie są podobne, a mentorska linia rozumowania niewiele się zmienia”. – stwierdził Głaz.

„Dlatego bez czytania mogę z całą pewnością powiedzieć, że stosunki między naszymi krajami i narodami są o wiele głębsze i bardziej wszechstronne niż sztuczny, dobrany zestaw cyfr, za który regularnie łapie rosyjski dyplomata. Ale to jego prawo dobierać sobie łatkę, która zmienia go w rachmistrza lub początkującego księgowego.” – komentował Głaz.

Rzecznik białoruskiego MSZ doradził Babiczowi, by więcej czasu poświęcił na poznanie specyfiki i historii kraju, w którym jest ambasadorem, a także by wykazał dla niego trochę szacunku. „Czasami taki styl pracy daje znacznie lepszy wynik niż testowanie na sobie roli agenta +publicznej dyplomacji+ zupełnie nietypowej dla poważnej rosyjskiej szkoły dyplomatycznej” – uważa Głaz.

Według przedstawiciela białoruskiego MSZ Babicz nie rozumie różnicy pomiędzy częścią Rosji a niepodległym państwem, jakim jest Białoruś. „Myślę, że w najbliższym czasie nasi partnerzy otrzymają szczegółową odpowiedź na oświadczenia pana Babicza” – zapowiedział Głaz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko i Putin posprzeczali się o ceny gazu [+VIDEO]

Kresy.pl / mfa.gov.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • UPAdlina
   UPAdlina :

   Ze wschodu, czyli z banderowskiej upainy. To prawda.
   Na zachód? Zapraszasz tam, gdzie kwitnie degeneracja wszelakiego rodzaju? Na zachód, który z Polski zrobił rezerwuar taniej siły roboczej i rynek zbytu dla swojego badziewia, wcześniej wyniszczając konkurencyjne dla siebie gałęzie przemysłu? Nie sądzę, żeby Białorusini chcieli być takim uSSmańskim pachołkiem, jak między innymi obecnie Polska, z której już bez specjalnego ukrywania robi się międzynarodowego klowna. Bo jak nazwać kraj, którego „elity u władzy” dzwonią do ambasadora uSSmanów z pytaniem, czy mogą uchwalić konkretną ustawę i w odpowiedzi słyszą, że „proszę już do mnie nie dzwonić w tej sprawie, bo Kongres się nie zgadza’? I do tego zapraszasz Białoruś? Myślisz, że na Białorusi ludzie mają IQ na poziomie popielniczki, żeby skorzystać z zaproszenia do tańca z diabłem? Myślisz, że nie widzą sytuacji Polski, która nawet ustawy nie może samodzielnie uchwalić? Nie ośmieszaj się.