Korea Północna wystrzeliła pociski

Kolegium Połączonych Sztabów armii Korei Południowej poinformowało, że północny sąsiad wystrzelił niezidentyfikowane pociski.

Według informacji cytowanych przez portal amerykańskiej telewizji CNBC dwa niezidentyfikowane pociski zostały wystrzelone w czwartek ze wschodniego wybrzeża KRLD i wpadły do morza. Informacje te potwierdziła japońska Straż Przybrzeżna, która twierdzi, że monitorowała obiekty, które przypominały pociski rakietowe i zna rejon ich upadku. Japończycy twierdzą, że pociski nie naruszyły ich przestrzeni powietrznej ani morskiej strefy ekonomicznej.

To pierwszy taki ruch ze strony władz KRLD od 31 października. CNBC przypomina, że wystrzelenie kolejnych rakiet w odstępie kilku tygodni następuje w momencie przerwania procesu negocjacji między władzami w Pjongjangu a USA właśnie w sprawie północnokoreańskiego programu zbrojeń nuklearnych. Koreańczycy z Północy rozwijają też stale swoje możliwości w zakresie broni rakietowej, a cześć komentatorów uważa, że KRLD dysponuje już pociskami interkontynentalnymi, które mogą dosięgnąć terytorium USA.

Donald Trump podjął bezpośrednie negocjacje z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem. Obaj przywódcy spotkali się trzykrotnie spotykali się w tej sprawie: w 2018 roku w Singapurzew 2019 r. w Hanoi a także w strefie zdemilitaryzowanej na granicy dwóch państw koreańskich, w czerwcu bieżącego roku. Ponieważ przywódcy nie osiągnęli generalnego rozwiązania kwestii nuklearnego arsenału KRLD miały je przygotować delegacje niższego szczebla. Jednak w październiku przerwano także negocjacje robocze.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytaj także: Po szantażu Trumpa Korea Południowa podpisała umowę w sprawie bezpieczeństwa z Chinami

cnbc.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz