Co najmniej 17 osób zostało rannych w wyniku zamachu bombowego na autokar wiozący turystów w pobliżu piramid w Gizie. Zamachu dokonano przy użyciu ładunku umieszczonego przy drodze. – podaje agencja AP.

Do ataku doszło w niedzielę w momencie, gdy na autobus przewożący co najmniej 25 osób, głównie turystów z RPA, przejeżdżał obok znajdującego się w budowie Wielkiego Muzeum Egipskiego, tuż przy piramidach w Gizie. W autobusie wyleciały szyby, uszkodzony został także samochód osobowy jadący przed autokarem. Według stacji Nile News TV obrażenia odniosło 7 turystów z RPA, pozostali ranni to Egipcjanie, w tym czterech, którzy jechali samochodem osobowym.

Jak podaje RMF FM, nie wiadomo obecnie, czy w autokarze znajdowali się turyści z innych krajów. MSZ nie ma informacji o poszkodowanych Polakach; polskie służby konsularne monitorują sytuację i weryfikują doniesienia na temat zamachu.

Egipskie służby bezpieczeństwa ogrodziły miejsce zamachu, a osoby ranne zabrano do szpitala. Władze niedostępnego jeszcze dla turystów Wielkiego Muzeum Egipskiego oświadczyły, że eksplozja nie wyrządziła obiektowi żadnej szkody.

Dzisiejszy zamach jest drugim podobnym atakiem w ciągu 5 miesięcy roku. W grudniu ub. roku także w pobliżu piramid doszło do eksplozji bomby ukrytej za przydrożnym murem. Wybuch uszkodził przejeżdżający autokar z turystami z Wietnamu – zginęły 3 osoby a kilkanaście zostało rannych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Media nie podają, czy jakaś grupa terrorystyczna przyznała się do przeprowadzenia ataku. Agencja AP pisze, że w przeszłości turystów oraz egipskich chrześcijan atakowali islamiści z półwyspu Synaj.

Kresy.pl / AP / rmf24.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz