Filipiny walczą z rebelią islamistów z ISIS na wyspie Mindanao, która wybuchła w maju tego roku. Dżihadyści próbują oderwać region od Filipin.

Wczoraj w serwisie Liveleak opublikowano nagranie z czerwca tego roku, przedstawiające bezpośrednią walkę filipińskich żołnierzy z dżihadystami z Państwa Islamskiego w okolicy miasta Marawi, podczas jego oblężenia.

Film pokazuje żołnierzy, którzy ratują swojego kolegę w ogniu wrogich snajperów.

W połowie października tego roku filipińskim siłom zbrojnym udało się zlikwidować dwóch ostatnich przywódców bojówek powiązanych z Państwem Islamskiego – Isnilona Hapilona obwołanego emirem ISIS w Południowo-Wschodniej Azji oraz Omarkhayama Maute, który przewodził ugrupowaniu Dawla Islamiya.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Filipińskie władze są pewne śmierci dżihadystów, ponieważ tożsamość zabitych potwierdziły testy DNA. Zdaniem agencji Reuters zabicie Hapilona i Maute stanowi duży sukces armii Filipin.

ZOBACZ TAKŻE: Filipiny: Żołnierz poświęcił swe życie, by zgnięli dżihadyści z ISIS

Kresy.pl / liveleak.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz