Dyplomacja Rosji i USA ostrzegło przed możliwością zamachów terrorystycznych w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w dużych miastach Europy.

Wydany w piątek za pomocą serwisu Twitter komunikat MSZ Rosji brzmi: W Europie i USA istnieje podwyższone prawdopodobieństwo dokonania ataków terrorystycznych w wielkich miastach w okresie świąt od 29 grudnia do 20 stycznia.

Podobny komunikat wydał wczoraj amerykański Departament Stanu. Ostrzegł on obywateli USA przed podwyższonym ryzykiem ataków terrorystycznych w Europie, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Ostrzeżenie będzie obowiązywać do 31 stycznia przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Dżihadyści z ISIS zapowiadają zamachy na papieża Franciszka i Watykan [+VIDEO/18+]

Departament Stanu podkreślił, że ostatnie zamachy jakie miały miejsce we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Finlandii, a także Rosji wskazują, iż ISIS i dżihadyści związani z innymi siatkami terrorystycznymi są zdolni do zaplanowania i przeprowadzenia ataków terrorystycznych w Europie. Amerykańska dyplomacja przypomniała o zamachach w Berlinie w grudniu 2016 roku i w klubie nocnym w Stambule w noc sylwestrową.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Uwaga terrorystów nadal skupiona jest na obiektach turystycznych, węzłach transportowych, targowiskach i centrach handlowych oraz lokalnych obiektach rządowych jako możliwych celach. Również hotele, kluby, restauracje, miejsca kultu, parki, uczęszczane imprezy, instytucje oświatowe, lotniska i inne podatne cele pozostają priorytetowymi miejscami potencjalnych ataków – tłumaczy Departamentu Stanu.

Wśród amerykańskich zaleceń znalazło się sprawdzanie informacji na temat bezpieczeństwa ogłaszanych przez władze lokalne, przygotowanie się do kontroli bezpieczeństwa i pozostawanie w ciągłym kontakcie z rodziną.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz