Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego grożą zamachami. Tym razem obiektem gróźb stał się papież Franciszek i Watykan.

Agencja informacyjna dżihadystów z ISIS opublikowała film nagrany przez dżihadystów, Zapowiadają w nim, że „złamią religię krzyża”. Osobiście grożą też papieżowi Franciszkowi.

Na nagraniu terroryści demolują jeden z okupowanych kościołów. Niszczą figury świętych, a także drą fotografie papieża. Jeden z nich zapowiada, że już niedługo będzie w Rzymie. Film został nagrany w rejonie Filipin, który jest niemal całkowicie opanowanym przez komórki ISIS.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Fragmenty tego nagrania były znane już wcześniej. M.in. te, które pokazują profanację kościoła na Filipinach. Krucyfiks przewracany i deptany przy okrzykach „Allah Akbar”, rozbijane figury Matki Boskiej i świętych – w ten sposób dżihadyści z ISIS sprofanowali i podpalili kościół w zajętym przez siebie mieście Marawi. Nagranie parę miesięcy temu trafiło do sieci.

Zobacz: Dżihadyści z ISIS sprofanowali i spalili kościół na Filipinach [+VIDEO]

Rzymskie służby znajdują się w stanie najwyższej gotowości. Dowódca gwardii szwajcarskiej oficjalnie przyznał, że zamach w Watykanie może być tylko kwestią czasu. Gwardziści podkreślają jednak, że cały czas czuwają. Wszystkie służby w Europie są w stanie najwyższej gotowości i sprawdzają każdy niepokojący sygnał.

Przed dwoma dniami dżihadyści umieścili w Internecie inne nagranie, na którym jeden z nich, Mahomet Jasin Perez z Kordoby, z pochodzenia Marokańczyk, ostrzega, że zamachy w Hiszpanii jeszcze się nie skończyły. Zaznaczał, że jest to zemsta za „przelanie muzułmańskiej krwi podczas rekonkwisty”, która zakończyła się w końcu XV wieku.

Tvp.info / Kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz