We wtorek premier Bułgarii Bojko Borisow zarzucił części państw UE, które zamknęły swoje granice, m.in. Polsce, naruszenie prawa międzynarodowego.

Jak poinformowała we wtorek Polska Agencja Prasowa (PAP), Bojko Borisow oświadczył podczas konferencji prasowej, że niektóre kraje Unii Europejskiej, między innymi Polska i Słowacja, przetrzymują bułgarskich obywateli na swoich terytoriach „absolutnie niezgodnie z prawem”.

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

Zaznaczył, że ostro postawił tę sprawę na telekonferencji z unijnymi przywódcami. Stwierdził, że uzyskał obietnicę, że zostaną utworzone specjalne korytarze transportowe dla bułgarskich kierowców, którzy już od długiego czasu stoją na granicach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier Bułgarii mocno skrytykował także organizatorów wycieczki grupy Brytyjczyków do kurortu górskiego Bansko. W grupie znajdowały się bowiem osoby zakażone koronawirusem. Po stwierdzeniu tego faktu miasto Bansko zostało zamknięte, zaś organizator wycieczki wywiózł turystów i umieścił ich w hotelu w centrum Sofii. Hotel został następnie obstawiony przez policję. Przekazano w tej sprawie oficjalny protest stronie brytyjskiej. Turyści mają zostać wywiezieni na lotnisko w policyjnej eskorcie.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz