Koronawirus: Niemcy zamykają granice

W poniedziałek o godzinie 8 rano Niemcy mają zamknąć granice z Francją, Austrią, Szwajcarią i Danią – podaje portal Deutsche Welle. Wjazd z Polski do Niemiec będzie jednak nadal możliwy.

Według informacji podanych przez dziennik „Bild”, kanclerz Angela Merkel porozumiała się w tej sprawie z premierem Bawarii Markusem Soederem, ministrem spraw wewnętrznych Niemiec Horstem Seehoferem, premierem Badenii-Wirtembergii Winifriedem Kretschmannem, premierem kraju Saary Tobiasem Hansem oraz premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

Medialne doniesienia sugerują, że granice z Francją, Austrią i Szwajcarią zostaną zamknięte w poniedziałek o 8 rano. Mają także zostać wprowadzone zaostrzenia w procedurach kontrolnych. Według informacji podanych przez agencję DPA, o godzinie 6 zamknięta zostanie także granica z Danią.

Bez zmian ma pozostać obieg towarów między Niemcami i sąsiadującymi z nimi krajami. Jak zaznacza „Bild”, osoby podróżujące między Niemcami i krajem sąsiednim regularnie, będą mogły przekraczać granice na normalnych zasadach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Autokar z Niemiec zawrócony na granicy

Według doniesień niemieckich mediów przyczyną decyzji o zamknięciu granic jest nie tylko chęć ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa. Ma także chodzić o ukrócenie zakupów robionych na zapas w Niemczech przez obcokrajowców. Według informacji podanych przez dziennik „Bild”, tego typu praktyki doprowadzają do problemów z zaopatrzeniem w przygranicznych rejonach kraju.

Granica polsko-niemiecka jest zamknięta od północy – decyzję o jej zamknięciu podjęły polskie władze. Niemcy i inni obcokrajowcy nie mogą w związku z tym wjechać do Polski od zachodu. Możliwy jest jednak wyjazd z Polski w kierunku Niemiec.

dw.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz