Kolejny rok z rządu spółka Telewizja Republika S.A. wykazała milionowe straty. Telewizja Tomasza Sakiewicza ma poprawić stan swoich finansów dzięki wsparciu spółek skarbu państwa.

Bilans spółki Telewizja Republika S.A. za rok 2018 przytacza branżowy portal Press.pl. Wynika z niego, że w 2018 r. spółka odnotowała stratę na poziomie 2,96 mln zł. Oznacza to, że działalność telewizji Tomasza Sakiewicza jest coraz bardziej deficytowa, bowiem jeszcze w 2017 r. strata wynosiła 2,38 mln zł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Przychody właściciela TV Republika wyniosły 3,52 mln zł co oznacza wzrost o 1,9% w porównaniu do roku 2017. Jednak koszty działalności, w wysokości 16,58 mln zł, zwiększyły się w zeszłym roku aż o 5,1%. Natomiast tylko o 0,7% wzrosły w spółce koszty wynagrodzeń dla jej pracowników, do  wartości 6,58 mln zł.

Spółka jest zadłużona na 1,5 mln zł. wobec Cyfrowego Polsatu. Z kolei 275 tys. zł to wysokość należności nadawcy wobec Urzędu Skarbowego. TV Republika winna była 221 tys. zł. TVS (MUX Śląski), 136 tys. zł agencji Delegata (obsługa telewizji kablowych) oraz 77,4 tys. zł firmie Ochnik, informuje Press.pl.

Spadek przychodów z reklam łączy się ze wzrostem dopływu pieniędzy z tytułu umów sponsorskich. Stanowiły one 55-65% przychodów spółki. Zarząd Telewizji Republika, który jednoosobowo stanowi Tomasz Sakiewicz, wyraził przekonanie, że  „dalszy wzrost przychodów od sponsorów publicznych i prywatnych oraz nowo zawarte kontrakty sponsorskie, deklarowane dalsze wsparcie ze spółek Skarbu Państwa i administracji rządowej” pozwolą poprawić sytuację finansową spółki. W przypadku innego prorządowego medium, którym zarządza Sakiewicz, „Gazety Polskiej Codziennie”, zamówienia państwowych spółek zapewniają prawie połowę przychodów tej gazety z reklam.

Czytaj także: „Gazeta Polska” odnotowała największy spadek sprzedaży wśród tygodników

press.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz