Jerzy Targalski skrytykował w piątek na antenie Telewizji Republika część ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej dotyczącej penalizacji banderyzmu i zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów.

Według Jerzego Targalskiego spór o ustawę o IPN jest efektem dopuszczenia do polityki zagranicznej osób które bardziej nienawidzą Ukrainy niż Polskę kochaj. Po tej parafrazie z Romana Dmowskiego, który pisał o Rosji, a nie Ukrainie, publicysta Telewizji Republika stwierdził, że wszystko kończy się jak zawsze – na Łubiance.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Targalski oświadczył, że popiera ustawę o IPN w wersji w której nie odnosi się do zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Trzeba pamiętać, ze ta ustawa w ostatniej chwili została uzupełniona o poprawkę ruchu Kukiz’15, której nie przewidywano pierwotnie – stwierdził i dodał, że ostatecznie przyjęto, że odpowiedzialni za zbrodnię są naziści, komuniści i ukraińscy nacjonaliści.

ZOBACZ TAKŻE: Targalski: Rozebranie pomnika ku czci UPA w Hruszowicach „skandalem”. Swoboda reprezentuje „rosyjskie interesy”

Zdaniem Targalskiego ustawa o IPN wskazuje, że Polacy „padli na twarz” przed Niemcami, nazywając ich nazistami i aby nie poczuli źle, odreagowują to na Ukraińcach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Gość Telewizji Republika stwierdził, że poprawka to prowokacją polityczną i katastrofą dla Polski. Jeżeli byśmy noweli nie przyjęli, to przegrywamy wtedy na forum z organizacjami żydowskimi. Jeżeli zaczęłyby się rozmowy nad tymi poprawkami, to Kukiz’15 zrobiłby teatr i cała sprawa byłaby przeciągnięta, co również oznaczałoby porażkę. Posłowie zostali postawieni w sytuacji bez wyjścia. Każda decyzja byłaby zła, ponieważ Kukiz’15 gra kartą antyukraińską, aby zdobyć poparcie Kresowiaków – przekonywał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Targalski: Bezpieka zrealizowała „Ucho Prezesa” na podstawie portretu psychologicznego Dudy

Targalski skrytykował posła Tomasza Rzymkowskiego, który przyprowadził do stworzenia poprawki trzech ekspertów. Jeśli Rosja organizuje konferencje na Krymie, to sugeruje przynależność Krymu do Rosji! Jeżeli ktoś jedzie tam i bierze udział w konferencji oficjalnej – to znaczy, że aprobuje aneksję Krymu! Tak się zachował jeden z tych ekspertów – prof. Partacz. W Sputniku skarżył się na to jak okropnym krajem jest Ukraina – oskarżał Targalski, twierdząc że to hańba, wstyd i zdrada.

 

Zdaniem Targalskiego poprawka dotycząca banderyzmu miała na celu pogłębienie konfliktu polsko-ukraińskiego i „taka polityka” źle się skończy dla Polski.

PATRZ TAKŻE: Targalski: Wysokie poparcie dla prezydenta Dudy wynika z polecenia bezpieki

Całe nagranie audycji:

Kresy.pl / dorzeczy.pl / youtube.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Oj Targalski,wielką plamę dałeś w odc.39,w części dotyczącej ukraińskiego nacjonalizmu,jego zbrojnego banderowskiego ramienia.Mam przetrawione wszyskie odcinki Geopolitycznego Tygla i przyznam,że gorszego od tego 39-ego nie znalazłem.Bawisz się człeku w Makiawelistę i dumasz pewnie,że żaden „ciemniak” nie połapie się w twej banderofilskiej postawie.Bronisz kryminalnej i wynaturzonej formy ukronacjonalizmu,pękając od rusofobii.Umysł ci człeku zaćmiło dlatego nie dostrzegasz tych polskich dzieci,niemowląt,ciężarnych niewiast tysiącami rżniętych w zwyrodniały,bestialski sposób,przez podobnych tobie miłośników ukraińskiego nacjonalizmu.Rolą banderowskiego propagandzisty się zachwycasz,ale zupałnie doktorkowi to nie wychodzi.Banderowskiej bezczelności też nie znasz-uśpij koty i zgłebij ten temat.

  2. Avatar
    mapa1 :

    Dopóki nie powstanie think tank zajmujący się kwestią polityki wschodniej, wolny od giedroycizmu, dopóty takie osoby, jak p. Targalski będą narzucać swoje błędne, a co gorsza szkodliwe wizje. Myślę, że posłowie Kukiz 15 powinni o czymś takim pomyśleć, bo jako jedyni w sejmie zajmują w kwestii polityki wschodniej postawę racjonalna i propolską.