Orlen wstrzymuje dostawy płynu dezynfekującego do części supermarketów

PKN Orlen nie będzie już sprzedawał produkowanego przez siebie płynu do dezynfekcji do części supermarketów. Jest to związane naruszaniem warunków współpracy z Orlenem przez te sieci.

W wydanym we wtorek komunikacie PKN Orlen napisano, że pojawiły się doniesienia o tym, że sieci handlowe kierują płyn do dezynfekcji rąk produkowany przez polski koncern do dalszej sprzedaży, często po zawyżonych cenach. Tymczasem Orlen zastrzegał, że płyn sprzedawany sieciom handlowym ma służyć wyłącznie do użytku wewnętrznego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Sieci handlowe złożyły zamówienia do producenta, czyli do spółki Orlen Oil, na płyn do dezynfekcji, argumentując zapotrzebowanie wyłącznie koniecznością zapewnienia ciągłości funkcjonowania oraz bezpieczeństwa pracowników i klientów” – czytamy w komunikacie PKN Orlen. „Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży” – twierdzi płocki koncern.

Jak podano, w związku z tym, iż produkcja płynu to „temat społecznie drażliwy”, Orlen podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami łamiącymi zasady umowy.

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, w sieciach społecznościowych pojawiły się zdjęcia wskazujące na to, że płyn znalazł się w ofercie jednej z francuskich sieci handlowych w Polsce.

Według prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, w marcu koncern sprzedał sieciom handlowym 200 tys. litrów płynu z zastrzeżeniem, że ma on służyć wyłącznie dla zabezpieczenia pracowników i klientów. Na stacje benzynowe trafiło 820 tys. litrów. Z komunikatu Orlenu wynika, że 300 tys. litrów przekazano bezpośrednio szpitalom i innym instytucjom a 1 mln litrów Agencji Rezerw Materiałowych.

Orlen zapowiedział, że w kwietniu zwiększy produkcję płynu do około 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu drugiego zbiornika na płyn o pojemności 350 metrów sześciennych, co umożliwi produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Orlen „maksymalnie” obniża ceny paliw na swoich stacjach

Kresy.pl / polskieradio24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz