Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w poniedziałek na Twitterze o „maksymalnym” obniżeniu cen paliw na stacjach koncernu.

Według prezesa płockiego koncernu obniżka jest związana ze spadkiem cen ropy naftowej oraz optymalizacją kosztów produkcji. Obajtek powiązał też obniżkę z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność” – napisał prezes Obajtek na Twitterze.

Prezes PKN Orlen zapowiedział dalsze obniżanie cen paliw w razie utrzymania się tendencji spadkowej cen ropy naftowej.

Obajtek zapowiedział też uruchomienie drugiej linii produkującej płyn do dezynfekcji rąk, co pozwoli obniżyć jego cenę do 15 złotych za litr.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że ceny ropy naftowej spadają w związku z fiaskiem porozumienia OPEC z Rosją a także z powodu spadku światowego popytu w związku z pandemią koronawirusa. Jak podała agencja Interfax, ceny kontraktów terminowych na ropę naftową Brent na londyńskiej giełdzie ICE Futures w poniedziałek po południu spadły o 11,4 proc. do 29,98 dolarów za baryłkę. Wcześniej tak niskie ceny notowano w 2016 roku.

Kresy.pl / twitter.com / Interfax

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz