Do 150 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce – poinformowało w poniedziałek w godzinach porannych ministerstwo zdrowia. W godzinach popołudniowych liczba ta wzrosła do 156. Wśród chorych jest co najmniej dwóch Ukraińców.

Jak podał w poniedziałek 16 marca na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski, badania na obecność koronawirusa od początku epidemii dały wynik pozytywny u 150 osób w Polsce. Później ministerstwo zdrowia podało na Twitterze, że koronawirusa stwierdzono u kolejnych 6 osób. Trzy z tych 156 osób zmarły. Hospitalizowanych jest około 800 osób, kwarantannie poddano około 8 tys. osób.

Liczba osób poddanych kwarantannie wkrótce może wzrosnąć do kilkudziesięciu tysięcy. Jest to związane z powrotami Polaków z zagranicy, którzy podlegają obowiązkowi 14-dniowej kwarantanny.

Zdaniem Łukasza Szumowskiego podjęte środki bezpieczeństwa sprawią, że za 7-10 dni tempo wzrostu liczby zainfekowanych zacznie maleć. Ministerstwo jest przygotowane do tego, że tym tygodniu liczba zarażonych może osiągnąć wynik czterocyfrowy.

Jak ustaliło Wprost, wśród osób u których potwierdzono dzisiaj obecność koronawirusa, jest dwóch obywateli Ukrainy przebywających w województwie śląskim. To mężczyźni w sile wieku, ich stan jest określany jako dobry. Jeden ze szpitala zakaźnego w Cieszynie trafił do izolacji domowej. Drugi przebywa w szpitalu w Tychach. Pierwszy z mężczyzn przyjechał z Niemiec, drugi z Ukrainy. Zdaniem rzeczniczki wojewody śląskiego Aliny Kucharzewskiej mężczyzna hospitalizowany w Tychach prawdopodobnie przywiózł koronawirusa ze swojej ojczyzny.

Potwierdzone dzisiaj przypadki dotyczą 9 osób z województwa dolnośląskiego, 8 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 1 osoby z woj. małopolskiego. Stan 24 z tych osób określono jako dobry a jednej jako średni. Informacji o stanie zdrowia ostatnich 6 osób nie podano.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: w Hiszpanii wprowadzono zakaz wychodzenia z domu

Kresy.pl / pap.pl / wprost.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply