U 135 osób znajdujących się na pokładzie zacumowanego w Jokohamie luksusowego statku wycieczkowego Diamond Princess stwierdzono zarażenie koronawirusem z chińskiego Wuhan.

Jak podaje agencja AFP, w poniedziałek japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało o wynikach testów kolejnych 103 osób spośród załogi i pasażerów wycieczkowca Diamond Princess. 65 z tych testów dało wynik pozytywny. Włącznie z poprzednio stwierdzonymi przypadkami daje to łączną liczbę 135 zainfekowanych chińskim wirusem. Według operatora statku nowych przypadków zachorowań jest 66.

Chorzy to głównie Japończycy, ale także Amerykanie, Australijczycy, Filipińczycy, Kanadyjczyk i Brytyjczyk. Wirusa wykryto także u dwóch Ukraińców, członków załogi statku. Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że zostali oni zabrani z wycieczkowca i umieszczeni w jednym z japońskich szpitali. Podobnie postępuje się z innymi osobami z Diamond Princess, u których testy dały wynik pozytywny. Gdy jest to „konieczne”, testowane są kolejne osoby.

Na amerykańskim wycieczkowcu znajduje się 3711 osób, z czego testom poddano do tej pory 439 osób. 135 testów dało wynik pozytywny. Jak podają ukraińskie media, na pokładzie znajdowało się 25 Ukraińców – wszyscy jako członkowie załogi. Osoby przebywające obecnie na statku są poddawane 14-dniowej kwarantannie. Ludzi tych poproszono, by pozostawali w kabinach bez wychodzenia na dłuższy czas na otwarte pokłady. Inny zastosowany środek bezpieczeństwa to noszenie masek i unikanie bliskiego kontaktu z innymi osobami oraz regularne mierzenie temperatury ciała.

Kwarantanna utrudniła życie na pokładzie statku, szczególnie osobom przebywającym w kabinach bez okien oraz około 600 pasażerom, którzy potrzebują leków na różne przewlekłe choroby. Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało w poniedziałek, że około połowa z tych osób otrzymała w ostatnich dniach zapasy leków.

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia nowe przypadki nie powinny powodować przedłużania kwarantanny, która ma zakończyć się 19 lutego.

Jak pisaliśmy, Diamond Princess zakończyła swój rejs przedwcześnie po tym, gdy na pokładzie lekarze wykryli przypadki infekcji koronawirusem. Pierwszą chorą osobą okazał się 80-letni mężczyzna, który zdążył wysiąść w porcie w Hongkongu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Epidemia koronawirusa: gościom Putina mierzy się temperaturę

Kresy.pl / Yahoo.com / Ukraińska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz