Kreml wprowadził nową procedurę wobec osób, które mają styczność z Władimirem Putinem. Każdej takiej osobie mierzy się temperaturę ciała. Według mediów ma to związek z epidemią koronawirusa 2019-nCoV z Chin.

Jak podają “Wiedomosti”, o sprawie poinformował w czwartek Anton Żełnow, dziennikarz z tzw. kremlowskiej puli – grupy dziennikarzy, którzy mają stały dostęp do rosyjskiego prezydenta. “Kreml dodał teraz nową procedurę weryfikacji – osoba z termowizorem w rękach mierząca twoją temperaturę” – napisał Żełnow na Facebooku.

Wprowadzenie takiego środka ostrożności potwierdził “Wiedomostiam” rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według jego słów sprawdza się tak uczestników wszystkich publicznych wydarzeń z udziałem Putina. Rosyjska wicepremier Tatiana Golikowa twierdzi przy tym, że nowa procedura nie ma związku z epidemią koronawirusa z Chin, lecz z sezonem zachorowań na zwykłą grypę. “Wiedomosti” piszą jednak, że gości sprawdza się z powodu epidemii koronawirusa. Badanie to przeszła m.in. korespondentka gazety Swietłana Boczarowa. Taki sam powód wprowadzenia badania podała agencja AFP.

Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia  (WHO) na całym świecie stwierdzono od początku epidemii 20630 przypadków zarażenia koronawirusem 2019-nCoV, najwięcej w Chinach – 20471. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam 3235 nowych zachorowań oraz 64 zgony. W sumie z powodu infekcji koronawirusem zmarło 426 osób – poza jedną wszystkie w Państwie Środka.  Dotychczas nie odnotowano przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce, podobnie jak w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W Rosji potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem – w Tiumeniu i Czycie w azjatyckiej części Rosji. Obie chore osoby to obywatele chińscy.

CZYTAJ TAKŻE: Epidemia koronawirusa: Chińczycy zbudowali szpital na tysiąc łóżek w 10 dni [+VIDEO]

Kresy.pl / vedomosti.ru / Interfax / rp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply