Amerykański portal BuzzFeed.News dotarł do horoskopu stworzonego przez australijski rząd, którego celem było zniechęcenie mieszkańców Sri Lanki do prób nielegalnego przedostania się do Australii.

W horoskopie, którego kopię opublikował w środę portal BuzzFeed.News, osoby spod znaku Barana mogły przeczytać, że jeśli spróbują nielegalnie dostać się łodzią do Australii, zostaną oszukane przez przemytników. „Ci przestępcy zabiorą twoje pieniądze i wrócisz na Sri Lankę z niczym”. – napisano w horoskopie. Z kolei Wodnikom odradzano ryzykowanie całego swojego majątku w celu dotarcia do Australii grożąc zawróceniem przez służby graniczne. W rezultacie „będziesz cierpiał nędzę i nie miał nic poza pechem” – czytały Wodniki w australijskim horoskopie. Strzelców straszono popadnięciem w długi a Panny konsekwencjami prawnymi. Koziorożca czekało niebezpieczne morze i niepewna pogoda. Podobny los miał spotkać osoby spod pozostałych znaków zodiaku, gdyby podjęły próbę nielegalnej imigracji na kontynent australijski.

Australijski Departament Spraw Wewnętrznych nie odpowiedział na pytanie BuzzFeed.News, gdzie i kiedy pesymistyczne horoskopy były rozprowadzane. Dokument, do którego dotarł portal sugeruje, że działo się to w Sri Lance w ciągu ostatnich lat.

Jak twierdzi BuzzFeed.News, astrologia jest tak popularna na Sri Lance, że ludzie na jej podstawie podejmują decyzje, kogo poślubić, lub kiedy rozpocząć nową pracę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnich latach Australia wydała miliony dolarów na antyimigracyjne kampanie reklamowe w krajach, z których ludzie regularnie próbują przedostać się do Australii. Wykorzystywano do tego filmy, grafiki i media społecznościowe. Niektóre z antyimigracyjnych plakatów w czerwcu br. spodobały się prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

CZYTAJ TAKŻE: Australia ostrożna w sprawie przyjmowania uchodźców

Kresy.pl / buzzfeed.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz