Policja zatrzymała mężczyznę, który wzywał do zorganizowania antyrządowego „Majdanu” w Warszawie. Na portalu społecznościowym pisał, że weźmie ze sobą „parę koktajli”.

Policja poinformowała, że we wtorek rano funkcjonariusze z Żar zatrzymali mężczyznę, który wcześniej napisał w internecie, że posiada kilka „koktajli” gotowych do użycia przeciwko władzy podczas „Majdanu” w Warszawie.

Zatrzymanym jest 33-letni mieszkaniec powiatu żarskiego (woj. lubuskie). W swoich wpisach na portalu społecznościowym wzywał do zorganizowania w Warszawie „Majdanu” i obalenia obecnego rządu. Twierdził, że zabierze ze sobą „parę koktajli”, najpewniej mając na myśli tzw. koktajle Mołotowa. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Niebawem mają zostać przeprowadzone czynności procesowe z udziałem prokuratora. Z kolei zatrzymany najprawdopodobniej usłyszy zarzut z art. 255 kodeksu karnego. Chodzi o nawoływanie do popełnienia zbrodni, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

– Osoby korzystające z internetu mając przekonanie, że są anonimowe i bezkarne, w wielu momentach przekraczają już nie tylko granice dobrego smaku, ale i prawa. Należy pamiętać, że słowo pisane przed monitorem komputera ma identyczne znaczenie, jak te wypowiadane w świecie rzeczywistym. I warto pamiętać o tym, że zawsze zostawia swój ślad w sieci –podaje policja w swoim komunikacie.

Rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy zaznaczył, że policyjni specjaliści zwalczający cyberprzestępczość reagują na wszelkie formy łamania prawa i agresji, do których dochodzi w sieci.

Przeczytaj: Fundacja Otwarty Dialog publikuje instrukcję na Majdan w Warszawie

Dorzeczy.pl / PAP / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz