Fundacja Otwarty Dialog promuje tekst szefa Rady Fundacji Bartosza Kramka zawierający 16-punktową instrukcję jak za pomocą m.in. masowych protestów, niepłacenia podatków czy buntu samorządów i sędziów odsunąć PiS od władzy. Tekst, jak sam podkreśla, jest oparty na „doświadczeniach wyniesionych z misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego Euromajdanu”.

Sam tekst noszący tytuł „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” pełen jest rewolucyjnych wezwań do czynu i gotowości na daleko idące scenariusze. “Same protesty i apele nie wystarczą, dlatego konieczne jest natychmiastowe powzięcie nadzwyczajnych i stanowczych działań opartych na idei obywatelskiego nieposłuszeństwa. Nikt nie chce Majdanu i rozlewu krwi w Polsce, ale eskalacja napięcia każe brać niemal każdy, dotąd niewyobrażalny scenariusz pod uwagę – i być na niego gotowym. Jednocześnie czerwona linia dla nas musi być bardzo wyraźna: to agresja, przemoc i krew. Czy dla rządu również? Tego nie wiemy” – pisze Kramek.

Fundacja Otwarty Dialog to organizacja pozarządowa stawiająca sobie za cel wspieranie procesów demokratyzacji na obszarze dawnego Związku Sowieckiego. Według sprawozdań finansowych utrzymuje się głównie z darowizn od instytucji i osób prywatnych, często o wschodnioeuropejsko brzmiących nazwiskach. Najhojniejszym z nich jest Petro Kozlovskyy, który przekazał Fundacji Otwarty Dialog w latach 2012-2014 ponad półtora miliona złotych. Duże sumy przekazują również liderzy Bartosz Kramek i Ludmiła Kozłowska.

O Fundacji Otwarty Dialog pisaliśmy już w 2015 roku, przy okazji ataku Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka na prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska Balli Marzec. W udzielonym nam wywiadzie działaczka na rzecz praw człowieka w Kazachstanie Balli Marzec tak opisywała działalność tej organizacji:

Cała działalność Fundacji Otwarty Dialog jest nakierowana na to, żeby bronić ich szefa, oligarchy z Kazachstanu Muchtara Abliazowa. To człowiek który ukradł 6 miliardów dolarów narodowi kazachskiemu i wyjechał na Zachód, a teraz chce zapisać się do opozycji kazachskiej. (…) Ich zadaniem jest przedstawiać Abliazowa jako męczennika, że działa w opozycji, po to żeby mógł spokojnie żyć na Zachodzie, mając te 6 miliardów, żeby Zachód go bronił przed ekstradycją. To nie jest opozycjonista. Opozycjonista musi być kryształowo czysty, jak żona cezara, nie być złodziejem który ukradł i teraz chce zapisać się do nas do opozycji. 

I dalej:

Fundacja Otwarty Dialog na początku zajmowała się tylko Kazachstanem, potem zaczęli zajmować się także Ukrainą, Rosją, krytykując władze tych krajów, tylko po to żeby stworzyć sobie historię działalności, żeby się uwiarygodnić, ale ich głównym celem jest to żeby oczyścić oligarchę Abliazowa. On wszystko opłaca, ich wystawne życie, działalność. Idą na to olbrzymie sumy i nikt nie wie skąd u nich te pieniądze. Oczywiście my nie mamy na to dowodów, oni robią to w ukryciu, pieniądze płyną z rąk do rąk. Groźne jest to że ich szef za olbrzymie pieniądze ukradzione narodowi kazachskiemu tworzy mafijne struktury. Już zaczął to robić w Polsce. Mafijne, bo mafia to pieniądze i władza – a oni mając pieniądze próbują podkupić polskich polityków i wpływać na polską politykę.

Poniżej pełne 16 punktów Kramka jak „wyłączyć rząd” (źródło: Facebook.com):

   

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zefir
  zefir :

  Przecież ten 16-to punktowy plan antypolskiej mafii realizowany jest już od dość dawna.Dla Fundacjii ,zwodniczo zwanej “Otwarty Dialog”,podobnie dla licznych pasożytniczych instytucji pozarządowych,największym wrogiem jest niezależna,suwerenna,silna Polska. Manipulowanie polskim ludem i zagranicznym otoczeniem,kłamstwa i dezinformacja,mają dla tego zdradzieckiego i podstępnego towarzystwa banalny cel główny na uwadze: przywrócić pasożytom koryto władzy.Na swój sposób to takie przekręcone Wallenrody.Ten cel główny ma być osiągnięty nie tylko przez wrogich Polsce agentów,ale przez przeznaczonych do dojenia Polaków także!

 2. Mazowszanin jeden
  Mazowszanin jeden :

  http://odfoundation.eu/projekt/36,pomoc-humanitarna Ta fundacja wspiera banderowskie oddziały w Donbasie (pod szumną nazwą pomocy “humanitarnej” wysyła im hełmy, noktowizory itp sprzęt), wspierała oligarchów w walkach na Ukrainie i w innych krajach post sowieckich. To człowiek oddelegowany na front wschodniej Europy i Azji środkowej lecz działający w tym samym celu, co “wspieracze” destabilizacji i rewolt typu “arabska wiosna”. Takimi personami powinno zajmować się ABW.

 3. gotan
  gotan :

  tzw. fundacja “Otwarty Dialog” to ukraińska probanderowska organizacja,która ma siedzibę w Warszawie i zrzeszeni w niej ludzie są z Upadliny….Cel wiadomy.A pieniądze dostają od Sorosa…Myślę,że już sa namierzeni i w odpowiednim momencie zostaną skasowani. ….Czekamy na efekt rozliczenia za działalność szkodzącą Państwu Polskiemu!