W poniedziałek wszystkie brytyjskie szkoły zostaną otwarte – poinformował Reuters. Według premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona ma to być pierwszy krok w kierunku normalności.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, od poniedziałku wszystkie brytyjskie szkoły zostaną otwarte. Jest to możliwe tylko dzięki wysiłkom społeczeństwa zmierzającym do obniżenia wskaźników zakażeń COVID-19, powiedział brytyjski premier Boris Johnson.

Johnson ogłosił plan zniesienia środków blokujących, zgodnie z którym szkoły są otwierane jako pierwsze, a na późniejszych etapach nastąpi stopniowe łagodzenie ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi i ponowne otwieranie sklepów i innych miejsc.

Zobacz też: WHO sceptyczna wobec planowanych unijnych paszportów szczepień

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W ostatnim etapie, który nastąpi nie wcześniej niż 21 czerwca, rząd liczy na zniesienie wszystkich pozostałych prawnych ograniczeń w kontaktach z innymi.

„Ponowne otwarcie szkół oznacza prawdziwie ogólnokrajową próbę pokonania tego wirusa” – powiedział Johnson. „To dzięki determinacji każdej osoby w tym kraju możemy zacząć zbliżać się do poczucia normalności, sprowadzenie naszych młodych ludzi z powrotem do klasy jest pierwszym krokiem”.

Rząd informuje, że każdy krok na będzie zależał od poziomu przypadków COVID-19. Ma nadzieję, że pandemię uda się powstrzymać dzięki programowi szczepień, który dostarczył już dawkę prawie 22 milionom ludzi, a także dzięki regularnym testom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiele szkół średnich i wyższych już zaczęło zapraszać uczniów na pierwsze testy na obecność COVID-19, które dają szybkie wyniki, a prawie milion przeprowadzono w zeszłym tygodniu – podał rząd.

Po trzech wstępnych testach na miejscu uczniowie otrzymają co tydzień dwa testy do wykorzystania w domu. Prawie 57 milionów testów zostało dostarczonych do szkół i uczelni w całym kraju.

Zobacz też: Minister zdrowia: Nowe obostrzenia, lockdown w kolejnym województwie

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz