Od przyszłej soboty w województwie pomorskim zamknięte zostaną hotele, ograniczona będzie także działalność galerii handlowych, zamknięte m.in. kina i baseny. Od 13 do 20 marca nauka będzie prowadzona w trybie hybrydowym – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej.

Od 13 do 20 marca zaostrzamy zasady bezpieczeństwa na Pomorzu oraz przedłużamy obostrzenia na Warmii i Mazurach – informuje resort zdrowia. W pozostałych województwach przedłużone zostały dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca.

Zobacz także: “Otwieramy się na 100 proc.” – Teksas znosi epidemiczne obostrzenia

Minister zaznaczył, że w przypadku województwa warmińsko-mazurskiego, zamiast edukacji w trybie zdalnym w regionie odbywać się będzie nauczanie hybrydowe od kolejnej soboty do 20 marca.

“Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały” – podkreślił minister Adam Niedzielski.

“Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił ok. 10 proc., w lutym wzrósł do 10 proc., a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie – 25 proc.” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Minister poinformował, że podjął decyzję o ograniczeniu możliwość teleporad. Powiedział, że rozporządzenie w tej sprawie zostanie podpisane najprawdopodobniej w piątek. Podkreślił, że resort ma bardzo dużo sygnałów o ich nadużywaniu, co niesie konsekwencje dla zdrowia publicznego.

Zobacz także: Koronawirus: Czesi znoszą obostrzenia, Słowacja i Niemcy zamykają granice

pap / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. swojmil
    swojmil :

    Wszystkie te absurdalne działania pokazują tchórzliwą dyspozycyjną naturę administracji udającej rząd polski (oraz udających rządy innych “czołowych” krajów) wobec poczynań mafii, która uzurpuje sobie prawo do wszczynania depopulacji, prawo do zakańczania tego złotego wieku i prawo zepchnięcie ludzkości znowu w objęcia atawistycznych zachowań charakterystycznych dla systemów gdzie panują stosunki piramidalno- feudalne a zamiast dobrobytu płynącego z wysokiej cywilizacji technologicznej, panuje bieda i wieki ciemne. Być może, zaznaczam, iż istnieje taka możliwość, że jest to ucieczka przed technologią tych co już przestali wierzyć w suwerenność ludzkości wobec technologii cyfrowej, wobec inteligentnych botów, oraz obcych pasożytów udających sprytnie ludzi w paramentach i na stanowiskach, cichociemnych gnojów po nocach odwiedzających ludzi po wcześniejszym ich znokautowaniu bronią soniczną albo elektroniczną, i wobec innych spaczeń wynikłych z tego, że wysokie czynniki mają posrane gatki już od bycia gwałconym w dzieciństwie i źle kontrolują im podległe regiony życia. Nominalnie naszym elitom podległe, a nie podległe jakimś samozwańczym mafiom, może starym, ale nam obcym, i którym od nas jedyne co się należy to osikowy kołek w serce, a nawiasem nie dowodzenie nad tzw. “lekarzami”.

    Gdybyśmy mieli suwerenny rząd, gdybyśmy mieli suwerenne media, suwerenne media alternatywne, suwerennych pajaców w międzynarodowych organizacjach to w społeczeństwie pewnym swojego, krzyczałyby one teraz nad koniecznością zatrzymania tego śmiertelnego zagrożenia jakie wynika z uwolnionych laboratoriów biologicznych od kontroli państwowej i międzynarodowej, oddanej mafii; krzyczałyby teraz o konieczności ZAKAZU i banu na tworzenie, PATENTOWANIE wirusów kropelkowych w tym SARS, ZAKAZU wbudowywania w te wirusy proteazy HIV i podobnych w celu zwiększenia tempa namnażania i ZAKAZU uzbrajania wirusów w śmiertelne dodatki celem zagłady cywilizacji. Podczas gdy widzimy, że te gnoje bawią się populacją, testując na pod-populacjach różne przymiarki do uzbrojenia wirusa w coś naprawdę śmiertelnego. Czy cały świat, w tym nasze płaszczaki PiSdziaki szkolone w USA, stał się już zakładnikiem wojny buldogów pod amerykańskim dywanem dyrygowanej przez sztuczne inteligencje, które same nie chodzą, w czasach kiedy żydy praktycznie skolonizowały Amerykę od nowa?

    PS. A wiecie, że miałem problemy z zalogowaniem się przez parę mięsiecy. Musiałem zawarczeć i pokazać swoje szczerbate zęby, żeby się zalogować. Tak to działa i zawsze działało. Wymieńmy te elity zbiorowym wysiłkiem woli z obecnych bezwolnych ofiar szantażu mafii na jakichś normalnych nieposranych ludzi z kręgosłupem moralnym i wszystko wróci do normy, bo zaczną robić co do nich należy, a nie znęcać się nad ludźmi jakimiś cyrkami w lokdałny, bezsensowne maski, itp. bzdury, które mają się nijak do powstrzymania uzbrojenia wirusa w zabójcze choroby przez tą mafię “plejadiańską”.