Szef niemieckiego MSZ otwierając drugi dzień Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa ostrzegł, że do Europy powraca problem wojny. „Demony, które wydawały się martwe, powróciły” –powiedział.

Frank-Walter Steinmeier uważa, że Europie znowu pojawia się kwestia wojny i pokoju. Przestrzegł także przed „siłami odśrodkowymi” i „prawicowym populizmem”, który może rozsadzić Unię Europejską od środka. Nawiązał w ten sposób do wzrostu popularności prawicowych, anty-europejskich partii w Europie takich jak Jobbik czy Front Narodowy.

W stolicy Bawarii zebrali się szefowie państw i ministrowie spraw zagranicznych wielu państw by dyskutować o przyszłości bezpieczeństwa w Europie i na świecie ze szczególnym uwzględnieniem kwestii syryjskiej i ukraińskiej.

PAP/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. costner
    costner :

    Steinmeier: „Przestrzegł przed „siłami odśrodkowymi” i „prawicowym populizmem”” A dlaczego nie przestrzegł przed skrajnym kosmopolityzmem? Lewactwo proimigranckie to jeszcze gorsze zło, które napędza skrajny nacjonalizm. „Świat by się zdziwił, gdyby się dowiedział, jak mała doza rozumu nim rządzi”.