Szef MSW Niemiec (CSU) Horst Seehofer zdecydowanie opowiedział się za zaostrzeniem przepisów o deportacji. Ministrem wstrząsnęły brutalne napady młodych, pijanych imigrantów na przechodnich w Amberg w Bawarii sprzed kilku dni. Migranci ubiegali się o azyl w Niemczech.

W wywiadzie dla dziennika „Bild” szef MSW Niemiec (CSU) Horst Seehofer skomentował sprawę ataków pijanych imigrantów, ubiegających się o azyl, na przechodniów, do których doszło w bawarskim Amberg.

„Wydarzenia w Amberg bardzo mną wstrząsnęły. To brutalne ekscesy, których nie możemy tolerować” – powiedział Seehofer. Minister opowiedział się też zdecydowanie za zaostrzeniem przepisów dotyczących deportacji:

„Kiedy imigranci ubiegający się o azyl popełniają wykroczenia z zastosowaniem przemocy, muszą opuścić nasz kraj. A jeśli obowiązujące prawo jest niewystarczające, to trzeba je zmienić”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Szef niemieckiego MSZ stanowczo potwierdził też swoje wcześniejsze zapowiedzi, że już na początku tego roku przedstawi rządowi odpowiednią propozycję nowelizacji przepisów.

W minioną sobotę w Amberg doszło do brutalnych ataków na przechodniów. 12 osób doznało obrażeń, większość z nich lekkich. O napady podejrzanych jest czterech imigrantów w wieku 17-19, którzy ubiegają się o azyl w Niemczech. Obecnie przebywają w areszcie śledczym.

Sprawę skomentował też przewodniczący związku zawodowego policjantów Rainer Wendt, domagając się od rządu w Berlinie zajęcia stanowiska. Zaznaczył, że „nie można mówić o „nagonce” tylko wtedy, gdy chodzi o prawicowych ekstremistów”.

– Zawsze twierdzi się, że motywy sprawców są nieznane – mówił Wendt. – Podaję motyw: głęboka pogarda dla naszego państwa i ludzi, którzy tu żyją.

Seehofer wyraził zarazem „wielkie zaniepokojenie” wydarzeniem, do którego doszło w noc sylwestrową w Bottrop z Zagłębiu Ruhry. 50-letni mężczyzna staranował samochodem grupę przechodniów, którymi byli obcokrajowcy z Syrii i Afganistanu. Policja uważa, że kierowca chciał ich zabić. Rannych zostało osiem osób, przy czym jednak z nich walczy o życie w szpitalu. Śledczy podali, że sprawca cierpiał na schizofrenię. Szef niemieckiego MSW zapowiedział „zdecydowane wyjaśnienie i surowe konsekwencje z obu zajść”.

Czytaj także: Niemcy: Seehofer przedstawił swój plan zmiany polityki azylowej

dw.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz