Białorusin zatrzymany za przemyt nielegalnych imigrantów

Straż Graniczna poinformowała w niedzielę o zatrzymaniu obywatela Białorusi, który przewoził przez terytorium Polski nielegalnych imigrantów. Grozi mu 8 lat pobawienia wolności.

W dn. 06.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 31 cudzoziemców m. in. ob. Erytrei, Egiptu. 18 osób przeszło nielegalnie na stronę polską przez rozlewiska rzeki na odcinku #PSGBiałowieża – przekazała Straż Graniczna w niedzielę na Twitterze. Dodano, że na odcinku ochranianym przez Placówkę SG Narewka zatrzymano obywatela Białorusi, który przewoził dwóch nielegalnych imigrantów – obywateli Etiopii i Jemenu. 

Policjanci z Gubina zatrzymali w tym tygodniu obywatela Gruzji, który przewoził czterech nielegalnych imigrantów z Syrii. Pasażerowie usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy do Niemiec. Natomiast kierowca, 24-letni Gruzin usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w poniedziałek dwóch kurierów i trzynastu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Zatrzymani „kurierzy” to obywatele Ukrainy. Z kolei w środę SG poinformowała o zatrzymaniu obywatela Gruzji i dwóch kolejnych obywateli Ukrainy, którzy przewozili łącznie 8 nielegalnych imigrantów. Grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mayo
    mayo :

    dla przykładu Białorusin powinien zostać skazany tak jak na Białorusi skazują działaczy ZPB. Nie zapominajmy że tereny zachodniej Białorusi należały do Polski a Białoruś to jakiś sztuczny twór zeszłego stulecia, więc dopiero kształtują swoją odrębność narodową/historię.