Kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa, że za kilka miesięcy potrzebne będą szczepienia odświeżające. Będą stosowane w stosunku do osób starszych.

Angela Merkel poinformowała, że jesienią w Niemczech ma rozpocząć się akcja podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 – podało “Deutsche Welle” w czwartek. Chodzi o szczepienia osób najstarszych, które jako pierwsze otrzymały szczepionki.

Oznacza to, że niemieckie centra szczepień, nie będą likwidowane po 30 września bieżącego roku.

Dane Instytutu Roberta Kocha wskazują, że już 39 milionów mieszkańców Niemiec otrzymało jedną dawkę szczepionki (47 procent populacji). Prawie 20 milionów osób (24 proc.) zaszczepiono już dwiema dawkami.

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech znacznie spada w ostatnim czasie. W czwartek Angela Merkel mówiła o “ekstremalnie pomyślnym” rozwoju sytuacji. Oceniła, że wysiłki, które zostały podjęte w ostatnich miesiącach, opłaciły się.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku przywódcy państw członkowskich UE podczas nieformalnego wirtualnego szczytu zgodzili się co do potrzeby wprowadzenia cyfrowych świadectw szczepień, które będą umożliwiać międzynarodowe podróże.

Już w grudniu ubiegłego roku wielkie poparcie dla tzw. paszportów covidowych wyrażały m.in. Węgry. Z kolei w przypadku Niemiec, w skali krajowej, rząd postanowił luzować część obostrzeń względem osób, które zostały już zaszczepione.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że według sondażu, który został przeprowadzony w lutym 2021 roku, większość Niemców popiera wprowadzenie paszportów zdrowotnych, które uwolniłyby zaszczepionych od niektórych obostrzeń.

System luzowania obostrzeń wobec osób, które już zostały zaszczepione, został wprowadzony np. w Izraelu.

Czytaj także: Litwa wprowadza „paszport możliwości”. Status trzeba będzie odnawiać co 7 dni, bo „ryzyko zakażenia się pozostaje”

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply