W poniedziałek wieczorem rząd Izraela zatwierdził otwarcie m.in. sklepów, targowisk i hoteli. W wydarzeniach kulturalnych uczestniczyć będą mogli jedynie ozdrowieńcy oraz osoby, które zostały zaszczepione przeciw Covid-19. Także tylko oni będą mogli korzystać z basenów i siłowni.

Decyzje o zakończeniu trzeciego lockdownu, który trwał od 27 grudnia 2020 roku, są spowodowane spadkiem dynamiki zakażeń. W poniedziałek rząd zatwierdził ponowne otwarcie sklepów, siłowni, hoteli oraz innych lokali. W obiektach będą obowiązywały odpowiednie środki sanitarne – podkreśla „The Times of Israel”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Sklepy przy ulicach, centra handlowe, targowiska, muzea i biblioteki będą otwarte dla wszystkich Izraelczyków. Ale tylko osoby, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały z COVID-19, będą mogły korzystać z siłowni, uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, przebywać w hotelach i na basenach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W przyszłym tygodniu ponownie otwarte zostaną także synagogi. Ma to związek ze świętem Purim. Będą obowiązywały jednak limity osobowe. Urzędnicy resortu zdrowia obawiają się, że świąteczne spotkania wywołają kolejną falę zakażeń, ponieważ zeszłoroczny Purim przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju pierwszej fali.

Załagodzenie obostrzeń nastąpi w niedzielę 21 lutego. Także tego dnia uczniowie w strefach „żółtych” i „zielonych” wrócą do szkół.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ponad 3,9 miliona z 9,3 milionów Izraelczyków otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki.  2,5 miliona – ponad jedna czwarta populacji – otrzymało obie wymagane dawki. Już w grudniu ubiegłego roku resort zdrowia Izraela rozważał umożliwienie części aktywności jedynie osobom zaszczepionym.

Zobacz także: Bloomberg: Bez szczepienia na Covid-19 możemy mieć problem z lotem za granicę

timesofisrael.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz