Według sondażu większość Niemców popiera wprowadzenie paszportów zdrowotnych, które uwolniłyby zaszczepionych od niektórych obostrzeń.

Jak informowaliśmy, tydzień temu  rząd Izraela zatwierdził otwarcie m.in. sklepów, targowisk i hoteli. W wydarzeniach kulturalnych uczestniczyć będą mogli jedynie ozdrowieńcy oraz osoby, które zostały zaszczepione przeciw Covid-19. Także tylko oni będą mogli korzystać z basenów i siłowni. Do zastosowania podobnych rozwiązań skłaniają się Niemcy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W Niemczech z cyfrowym paszportem szczepień byłby możliwy powrót do teatru, na siłownię, do pubu i na wycieczki. Według  sondażu YouGov przeprowadzonego na zlecenie Deutsche Presse-Agentur (DPA), 16 proc. respondentów popiera wprowadzenie „zielonego paszportu”, jak ten, który Izrael wprowadził w ostatnią niedzielę dla wszystkich zaszczepionych oraz osób, które przebyły Covid.

44 proc. jest zdania, że paszport należy wprowadzić, ale dopiero wtedy, gdy wszyscy mieszkańcy Niemiec otrzymają szansę przyjęcia szczepionki, co ma nastąpić według obietnic rządu do 21 września.

35 proc. respondentów zdecydowanie odrzuciło pomysł wprowadzenia paszportu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kanclerz Angela Merkel wykazała otwartość na pomysł przyznania przywilejów osobom zaszczepionym, ale tylko gdy ich liczba wzrośnie. W partii rządzącej nie ma jednak na ten temat konsensusu.  Nowy przewodniczący CDU Armin Laschet powiedział w wywiadzie dla „Rhein-Zeitung”: „Na dłuższą metę nie możemy dzielić ludzi  na zaszczepionych i niezaszczepionych. Musimy cofnąć ogólne ingerencje w prawa podstawowe i sprawić, by życie znów stało się możliwe dla wszystkich – a nie tylko dla tych, którzy zostali zaszczepieni.”

W czwartek (25.02.) szefowie  państw i rządów Unii Europejskiej zainicjowali  prace nad europejską kartą szczepień. Nie podjęto jeszcze decyzji jakie ułatwienia taka karta miałaby za sobą nieść. Jak podkreśla „Deutsche Welle”, dotychczas nie udowodniono jednoznacznie, że osoby zaszczepione nie mogą przenosić koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Hiszpański region chce wprowadzić przymus szczepień na Covid-19

Kresy.pl / dw.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz