Napis „Allah” w miejscu krzyża. Kościół w Hamburgu przebudowano na meczet

W Hamburgu w budynku dawnego kościoła ewangelickiego powstał meczet. To pierwsza taka sytuacja w Niemczech. Pieniądze na przebudowę pochodziły m.in. z subwencji władz Kuwejtu.

W Hamburgu w najbliższą środę zostanie otwarty meczet, który powstał w wyniku przebudowy budynku dawnego kościoła ewangelickiego, zbudowanego w 1961 roku. Znany był jako „Kościół Kafarnaum”. Obiekt w 2002 roku został zdesakralizowany i sprzedany przedsiębiorcy. Ten 10 lat później odsprzedał go muzułmańskiej gminie Al-Nour, opisywanej jako wyznawcy umiarkowanego islamu.

Zobacz: Hiszpania: Stuletni kościół zamieniony w Skate Park [+FOTO]

Pierwotnie przebudowa miała kosztować 1,5 mln euro, jednak ostatecznie koszty wyniosły blisko 5 mln euro. Pieniądze pochodziły z datków oraz subwencji władz Kuwejtu (1,1 mln euro), które regularnie wspierają finansowo budowę muzułmańskich świątyń za granicą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Od paru lat na wieży dawnego kościoła zamiast krzyża i korony u jego podstawy, znajduje się złoty napis „Allah”. Na piątkowe nabożeństwa przychodzi tam regularnie 2,5 tys. muzułmanów, przedstawicieli różnych narodowości.

W środę na uroczystości oficjalnego otwarcia meczetu obecny będzie m.in. ambasador Kuwejtu Najeeb Al-Bader. Przybędzie też senator Hamburga ds. wewnętrznych Andy Grote (SPD) i przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech Aiman Mazyek. Ze względu na usterki wodociągowe, obiekt będzie można użytkować zapewne dopiero pod koniec roku.

Przeczytaj: Szwecja: polityk oferował głosy muzułmanów za zgodę na budowę meczetu

Serwis Deutsche Welle podkreśla, że jest to pierwsza dawna świątynia należąca do Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, która została przekształcona w islamski meczet.

Czytaj także: W Europie powstają meczety dla feministek i homoseksualistów

Dw.com / dorzeczy.pl / Kresy.pl

Napis „Allah” w miejscu krzyża. Kościół w Hamburgu przebudowano na meczet
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz