Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział karę śmierci dla ukraińskich żołnierzy oskarżonych o wzięcie udziału w egzekucji rosyjskich jeńców wojennych.

Jak poinformował w sobotę portal Yahoo News, były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział karę śmierci dla ukraińskich żołnierzy oskarżonych o wzięcie udziału w egzekucji rosyjskich jeńców wojennych.

„Wiele lat temu uczyłem się prawa karnego na uniwersytecie… powiedzieli, że kara kryminalna składa się z dwóch elementów: korekty i reedukacji przestępców oraz kary” – napisał Miedwiediew w swojej grupie Telegram. „Śmierć jest jedyną czystą karą, z oczywistych powodów”.

Miedwiediew kontynuował, mówiąc, że „ukraińscy dranie, którzy zastrzelili rosyjskich żołnierzy, nie powinni otrzymać żadnej innej kary niż czysta kara. Nawet jeśli ich znalezienie zajmie lata”.

Rosyjskie ministerstwo obrony oskarżyło w piątek Ukrainę o dopuszczenie się zbrodni wojennej w postaci wykonania egzekucji na ponad 10 rosyjskich jeńcach wojennych.

Ministerstwo powołało się na wideo krążące w mediach społecznościowych, które pokazuje egzekucję rosyjskich żołnierzy.

„To brutalne zabójstwo rosyjskich żołnierzy nie jest ani pierwszą, ani jedyną zbrodnią wojenną” – powiedział resort obrony. „Jest to powszechna praktyka w Siłach Zbrojnych Ukrainy, aktywnie wspierana przez reżim kijowski i rażąco ignorowana przez jego zachodnich patronów”. Nie było natychmiastowej reakcji Kijowa na oskarżenia Moskwy.

Na filmie widać rosyjskich żołnierzy leżących na ziemi w Makiejewce w obwodzie ługańskim na wschodniej Ukrainie, po poddaniu się uzbrojonym mężczyznom z żółtymi opaskami na ramionach.

Potem rozlega się odgłos strzelania, a wideo pokazuje ciała. Pokazano około 12 ciał. Nie jest jasne, kiedy wideo zostało nagrane ani kto je nakręcił. Rosyjskie ministerstwo obrony stwierdziło, że wideo pokazuje „umyślne i metodyczne zabójstwo ponad 10 unieruchomionych rosyjskich żołnierzy przez zdegenerowanych ukraińskich żołnierzy”.

Kresy.pl/Yahoo/Aljazeera

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply