Tysiące Słowaków protestowało we wtorek przeciwko rządowi i restrykcjom nałożonym w związku z pandemią, gromadząc się w Bratysławie i innych miastach – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, we wtorek na Słowacji odbyły się masowe protesty spowodowane obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd w celu walki z pandemią koronawirusa.

Zuzana, 29-letnia protestująca, która odmówiła podania pełnego nazwiska, powiedziała, że ​​ograniczenia nie mają sensu dla jej życia. „Po prostu siedzimy w domu” – powiedziała agencji.

Zobacz też: Ukraiński immunolog: do maja 2021 r. 40 proc. Ukraińców przejdzie zakażenie koronawirusem

Protestujący, zebrali się we wtorek w różnych częściach Bratysławy, w tym przed biurami rządowymi, gdzie policja zainstalowała ogrodzenia ochronne.

Wiece odbyły się w dniu, w którym Słowacja upamiętniała rocznicę aksamitnej rewolucji z 1989 roku, która pokojowo obaliła ówczesny reżim komunistyczny w Czechosłowacji. Protestujący nieśli szyldy krytykujące premiera Igora Matovicia, a także mówiące „Zwróć naszą wolność”.

Lokalne media informowały, że doszło do kilku incydentów, w których grupki osób rzucały przedmiotami w rządowe zabudowania, jednak policja nie zgłosiła żadnych poważnych incydentów.

Zobacz też: Sondaż dla RMF FM i „DGP”: Połowa Polaków nie zamierza szczepić się przeciwko koronawirusowi

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Słowacja, kraj liczący 5,5 miliona mieszkańców, odnotowała łącznie 88 602 zakażeń koronawirusem i 557 zgonów. W poniedziałek zarejestrował 1326 nowych infekcji. Podobnie jak inne kraje w Europie Środkowej, Słowacja doświadczyła wzrostu liczby przypadków koronawirusa od września.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz