Połowa Polaków nie zamierza się szczepić przeciwko koronawirusowi, kiedy już będzie dostępna szczepionka – pokazują wyniki badania United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Wzrosła liczba osób niechętnych szczepionce, w porównaniu z badaniem z października.

Z badania wynika, że 15,9 proc. Polaków deklaruje zdecydowanie chęć skorzystania ze szczepionki przeciw koronawirusowi. 26,7 proc. badanych wybrało odpowiedź „raczej tak” – informuje portal „RMF 24”.

28 proc. ankietowanych jest zdecydowanie przeciw szczepionce. „Raczej” nie zaszczepi się 22,2 proc. Polaków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Decyzji w tej sprawie nie podjęło jeszcze 7,3 proc. ankietowanych.

Wyniki listopadowego badania pokazują, że wzrosła liczba osób niechętnych szczepieniu. Sprzeciw wobec szczepienia deklarowało w październiku 46,2 proc. ankietowanych. Aktualnie przeciwnych jest 50,2 proc. badanych. Spadła także liczba osób, które są zdecydowanymi zwolennikami oraz zdecydowanymi przeciwnikami szczepienia przeciw koronawirusowi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer podała w ubiegłym tygodniu, że wstępne wyniki testów szczepionki przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 dają nadzieję, że szczepionka może być w 90 proc. skuteczna. To dużo powyżej progu 50 proc. ustalonego przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że szczepienia w Polsce nie będą obowiązkowe, rząd będzie jednak do nich zachęcał.

Zobacz także: Węgry w grudniu zaczną importować rosyjską szczepionkę na koronawirusa

rmf24 / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz