Unia Europejska zawiodła w czasie pandemii nowego koronawirusa – powiedział prezydent Czech Milosz Zeman. W czasie rozmowy z telewizją internetową wysokonakładowego dziennika ”Blesk” podkreślił rolę państw narodowych w czasie kryzysu.

Zdaniem prezydenta Czech Milosza Zemana „porażkę poniosły w szczególności Unia Europejska i Komisja Europejska” – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na czeską telewizję internetową dziennika „Blesk”. Prezydent podkreślił duże znaczenie państw narodowych, które „przetrzymały” kryzys. Skrytykował natomiast działania UE. W jego opinii do rozwoju epidemii koronawirusa przyczynił się m.in. sprzeciw wobec zamykania granic wewnętrznych UE, wyrażony przez przewodniczącą KE Ursuli von der Leyen. Milosz Zeman wyraził zadowolenie z faktu, iż Czechy zamknęły swoje granice.

Zdaniem prezydenta Czech europejskim państwom narodowym udało się przetrzymać kryzys. „Nie wszystkie, ale nasze tak” – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podkreślił także, że pandemia pokazała niezdolność UE do prowadzenia skoordynowanych i szeroko-zakrojonych działań. Zaznaczył, że UE nie posiada planu na wypadek pandemii, lecz taki plan powinien zostać stworzony. Podkreślił także konieczność zmiany postępowania polityków UE oraz Unii jako całości.

„Postarajmy się, żeby Unią Europejską kierowali ludzie tacy jak jej +ojcowie założyciele+, a nie ci szarzy urzędnicy” – dodał Zeman.

Zobacz także: Salvini: Unia Europejska to „nora żmij i szakali”

pap / wnp.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz