Ośrodek analityczny Bundeswehry podaje, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa może wywołać napięcia na całym świecie. W Niemczech już dziś widoczny jest „brak znacznych ilości koniecznych zasobów na poziomie gmin i landów, a także niedobory rezerw strategicznych pod względem personelu, materiałów oraz infrastruktury na szczeblu federalnym”.

Führungsakademie der Bundeswehr (FüAkBw) jest niemiecką uczelnią wojskową oraz placówką szkoleniową oficerów sztabowych Bundeswehry. Wokół niej działa także think-tank. Jak poinformował w sobotę niemiecki portal Frankfurten Allgemeine (FAZ), FüAkBw opublikował artykuł opisujący sytuację w Niemczech, w kontekście pandemii koronawirusa. „Od pokoleń ludzie nie czuli się tak bezbronni” – napisano w artykule. Dowiadujemy się także, że Niemcy doświadczają aktualnie braku dostępu do podstawowych towarów (m.in. sprzęt ochronny, leki), co jest spowodowane dużym uzależnieniem od międzynarodowych łańcuchów dostaw. Sytuacja ma miejsce „nawet w przypadku produktów, które nie powinny stanowić problemu dla podziwianego na całym świecie kraju przemysłowego” – czytamy.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

„Aby odzyskać realną i strategiczną autonomię, w przyszłości należy zwracać więcej uwagi na różnorodność dostawców, gromadzenie zapasów oraz unikanie zwolnień. Zarządzanie niektórymi zasobami, których znaczenie często staje się jasne dopiero w czasie kryzysu, musi zostać zaplanowane na wczesnym etapie i organizowane centralnie” – podkreślono w artykule.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Autorzy artykułu objawiają się także pogorszenia pozycji politycznej Niemiec na skutek epidemii. „Jeśli Niemcy przejmą prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie roku, Covid-19 prawdopodobnie nadal będzie decydującym tematem – a oczekiwania, szczególnie w przypadku Niemiec, prawdopodobnie będą ogromne” – czytamy.

Zobacz także: Niemieckie media: W kraju nic nie działa bez Polaków

faz.net / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz