W ćwiczeniach rosyjskiej marynarki wojennej Morzu Bałtyckim wzięło udział ponad 20 jednostek, w tym kutry rakietowe i trałowce. W manewrach udział wzięły również wojska obrony powietrznej i artyleria brzegowa.

Manewry rosyjskiej marynarki na Morzu Bałtyckim mają obejmować ćwiczenia stawiania i unieszkodliwiania min oraz niszczenia celów nawodnych i powietrznych. Działania okrętów będą wspierane przez samoloty i śmigłowce bojowe.Informując o manewrach na Morzu Bałtyckim Rosja podkreśliła, podobnie jak przy podobnych ćwiczeniach wcześniej, że mają one charakter obronny. W tym samym czasie rosyjscy politycy i eksperci oskarżają NATO o prowadzenie agresywnej polityki wobec Moskwy. Rosyjski analityk wojskowy Walerija Jewsiejewa, uważa przy tym, że Moskwa powinna działać bardziej zdecydowanie.

ZOBACZ TAKŻE: Finlandia spodziewa się wzrostu liczby rosyjskich okrętów podwodnych na Bałtyku

Biorąc pod uwagę, że NATO nie jest przyjazną nam strukturą powinniśmy dawać adekwatne odpowiedzi. Stany Zjednoczone próbują sprowokować wyścig zbrojeń, a my reagujemy podejmując działania, które nie są środkami bezpośrednimi – tłumaczył ekspert, w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przez agencję Ria Novosti.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie część rosyjskich komentatorów oraz polityków związanych z opozycją oskarża rządzących w Rosji o eskalowanie napięć w kontaktach z sąsiadami, wydawania niepotrzebnie pieniędzy na zbrojenia i prowadzenie konfrontacyjnej polityki międzynarodowej wobec NATO i Stanów Zjednoczonych.

Kresy.pl / interia.pl / ria.ru

Manewry rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Bałtyckim
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz