Rosja opublikowała film z testów swojego systemu antybalistycznego [+VIDEO]

Pocisk systemu antybalistycznego został wystrzelony z poligonu Sary-szagan w Kazachstanie, który jest dzierżawiony przez Rosjan.

W oświadczeniu dotyczącym testu systemu zwalczania pocisków balistycznych, zastępca dowódcy rosyjskiej obrony powietrznej, pułkownik Andrei Prikhodko, podkreślił, że zmodernizowany system wypełnił swoje działania i osiągnął zamierzoną celność. Test miał miejsce 11 lutego.

Portal “defensenews.com” podkreśla, że na razie niewiele wiadomo na temat nowego systemu, jednak eksperci podejrzewają, że jest to zmodyfikowany system A-135, który został stworzony jeszcze w czasach Związku Radzieckiego. Rosyjskie ministerstwo obrony nie nazwało systemu podczas testów, jednak wcześniej proponowało ulepszenie A-135 do systemu znanego jako A-235. Rosjanie podkreślają, że testy przeprowadzone w tym miesiącu wskazują na dużo większy zasięg, pułap i celność od używanych obecnie systemów obrony.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja przebije Tarczę?

Wygląda, że Rosja rozwija program modernizacji systemu obrony przeciwlotniczej A-135 – powiedział portalowi Pawel Podwig, ekspert ds. rosyjskich sił nuklearnych. Nowy system przechwytywania jest prawdopodobnie częścią tego programu. Wątpię jednak, że jest to całkowicie nowy pocisk – tłumaczył. Dodał także, że jego zdaniem jest to modernizacja pocisku, a nie nowy projekt.

Portal “defensenews.com” podkreśla, że interesującą częścią rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej, jest to że w przeciwieństwie do amerykańskich pocisków tego typu, Moskwa wyposaża swoje rakiety w głowice nuklearne o małej mocy.

Kresy.pl / defensenews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply