Libijska Narodowa Korporacja Naftowa (NOC) oświadczyła w piątek, że nie pozwoli najemnikom z grupy Wagnera angażować się w przemysł naftowy w kraju – poinformował Middle East Monitor.

Jak poinformował portal Middle East Monitor Libijska Narodowa Korporacja Naftowa ogłosiła w piątek, że podejmie działania w celu zabezpieczenia przemysłu przed pracownikami grupy Wagnera.

Informacja została podana w oświadczeniu wydanym przez przewodniczącego Rady Dyrektorów Mustafę Sanallę, który sprzeciwił się temu, co nazwał: „Upolitycznieniem sektora naftowego i wykorzystaniem go jako karty przetargowej w bezowocnych negocjacjach w celu osiągnięcia korzyści politycznych”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Nie pozwolimy najemnikom Wagnera wpływać na krajowy przemysł naftowy. Przy całym chaosie i nieregularnych negocjacjach nie możemy podlegać sile wyższej”- zapewniła Sanalla.

Dodał: „Mamy ponad 50 pojemników wypełnionych setkami tysięcy ton wysoce łatwopalnych i wybuchowych substancji węglowodorowych, a wewnątrz tych obiektów są najemnicy”.

Sanalla kontynuował: „Zniesienie stanu podwyższonego ryzyka wiąże się z przejrzystością ustaleń dotyczących bezpieczeństwa we współpracy z National Oil Corporation”.

Według raportów ONZ (ONZ) w Libii jest 1200 najemników Wagnera. Sanalla stwierdził: „Negocjacje, które korporacja prowadzi, we współpracy z przewodniczącym Rady Tymczasowej Fayezem Al-Sarradżem i społecznością międzynarodową, przewidują inicjatywę oraz przejrzysty i dobrze zdefiniowany plan, którego nie można złamać ani odwołać”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, Libijska Krajowa Spółka Naftowa poinformowała o wznowieniu produkcji i eksportu ropy po trwającej od 17 stycznia br. blokadzie pól naftowych i terminali przez Libijską Armię Narodową generała Chalifa Haftara.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc pokonać ten etap i zmierzać do przywrócenia produkcji” – napisał prezes NOC Mustafa Sanalla w oświadczeniu.

Kresy.pl/Middle East Monitor

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz