Libijska Narodowa Korporacja Naftowa (NOC) oświadczyła w piątek, że nie pozwoli najemnikom z grupy Wagnera angażować się w przemysł naftowy w kraju – poinformował Middle East Monitor.

Jak poinformował portal Middle East Monitor Libijska Narodowa Korporacja Naftowa ogłosiła w piątek, że podejmie działania w celu zabezpieczenia przemysłu przed pracownikami grupy Wagnera.

Informacja została podana w oświadczeniu wydanym przez przewodniczącego Rady Dyrektorów Mustafę Sanallę, który sprzeciwił się temu, co nazwał: „Upolitycznieniem sektora naftowego i wykorzystaniem go jako karty przetargowej w bezowocnych negocjacjach w celu osiągnięcia korzyści politycznych”.

„Nie pozwolimy najemnikom Wagnera wpływać na krajowy przemysł naftowy. Przy całym chaosie i nieregularnych negocjacjach nie możemy podlegać sile wyższej”- zapewniła Sanalla.

Dodał: „Mamy ponad 50 pojemników wypełnionych setkami tysięcy ton wysoce łatwopalnych i wybuchowych substancji węglowodorowych, a wewnątrz tych obiektów są najemnicy”.

Sanalla kontynuował: „Zniesienie stanu podwyższonego ryzyka wiąże się z przejrzystością ustaleń dotyczących bezpieczeństwa we współpracy z National Oil Corporation”.

Według raportów ONZ (ONZ) w Libii jest 1200 najemników Wagnera. Sanalla stwierdził: „Negocjacje, które korporacja prowadzi, we współpracy z przewodniczącym Rady Tymczasowej Fayezem Al-Sarradżem i społecznością międzynarodową, przewidują inicjatywę oraz przejrzysty i dobrze zdefiniowany plan, którego nie można złamać ani odwołać”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, Libijska Krajowa Spółka Naftowa poinformowała o wznowieniu produkcji i eksportu ropy po trwającej od 17 stycznia br. blokadzie pól naftowych i terminali przez Libijską Armię Narodową generała Chalifa Haftara.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc pokonać ten etap i zmierzać do przywrócenia produkcji” – napisał prezes NOC Mustafa Sanalla w oświadczeniu.

Kresy.pl/Middle East Monitor
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz